Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezetni tanulok.eddig egész...

Vezetni tanulok.eddig egész jol ment, de tegnap nagyon pocsék volt. Hogyan lehetne ezen javítani?

Figyelt kérdés

Egy ideje csinálom a jogosítványt. Nemrég lett meg a kötelező kilóméter. Az esetek többségében jól megy, de a tegnapi pont nem egy olyan nap volt, nagyon elkeseredtem miatta. Egy ideje már oktatóm is mondja hogy látszik a haladás,már csak egy kis gyakorlás kell 1-2 dolog miatt és lassan vizsgázhatok. De tegnap valamiért feszült voltam, nehezen koncentráltam, nem igazán éreztem azt amit eddig, hogy na ebből már lehet valami. Ez kicsit elvette a kedvem az egésztől. Máskor is volt már ilyen de akkor még nagyon az elején voltam, most meg már a plusz óráknál tartok.


Van valami tippetek erre? Esetleg mással is előfordult ez jogsiszerzésnél? Mások történeteit is szivesen meghallgatnám erről, hátha segítene :)



2022. máj. 6. 19:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehetnek visszaesések minden tanulási folyataban, ez nem hiba.

Mi okozott tegnap nehézséget?

Autókezelés vagy a forgalmi helyzetet nem jól kezelted, esetleg Kresz ismereti hiányosságok?

2022. máj. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
20%

Helló, ami eddig jól ment, az pöcsölés volt az oktató felelősségére.


Meg ne lássalak így vezetni T betű nélkül magam előtt.


Szedd össze magad, figyelj mindenre, és adj gázt könyörgöm.

2022. máj. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1. Az volt hogy egy emelkedősebb kereszteződésnél nehézkesen ment az elindulás. Párhuzamos parkolást szurtam még el meg az elején egy hátra jobbra betolatást. Túl hamar kezdtem el szedni. Sikerült korrigálni, de a végén belezavarodtam és rossz irányba kezdtem kormányozni
2022. máj. 6. 20:02
 4/13 anonim ***** válasza:
12%
Megsirassunk?
2022. máj. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4. Nem kell, köszi. Azért irtam ki a kérdést hátha van valakinek valami jó tanácsa, vagy esetleg más is járt így/vagy jelenleg igy van vele
2022. máj. 6. 20:07
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem olyan orbitális hibák, azt hittem, minimum egy stoptáblát nem vettél észre a leírás alapján.

A vezetésben való fejlődés nem egy lineáris folyamat, mindig lesznek kiemelkedően jó napok és baromi rosszak meg amolyan semlegesek is. Amíg a jó, elfogadható van többségben, addig nem kell aggódni, mindenkinek lehet rossz napja. A parkolást meg egyszerűen gyakorolni kell, mert lévén, hogy sosem állsz be ugyanolyan helyre kétszer (mindig változni fog a két kocsi, még ha ugyanazok is, akkor sem fognak pontosan ugyanúgy állni mindig), mindig picit más is lesz, nem lehet úgy megtanulni, hogy “na most kiszámolom, hogy 10 mp múlva tekerek kettőt a kormányon, aztán felet balra, 3 mp múlva vissza”, mert mindig az adott helyzethez kell a mozdulatokat igazítani.

2022. máj. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"hátha van valakinek valami jó tanácsa, vagy esetleg más is járt így/vagy jelenleg igy van vele"


Mindenki így járt vele. 30-40-50 órában tanuld meg az alapokat, ennyi.

2022. máj. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én jövőhéten megyek a második vizsgámra, ma voltam utoljára vizsga előtt vezetni, nagyon gyatrán ment. Össze vissza kapkodtam, és nagyon szétszórt voltam, de még nem zuhantam annyira magamba, ennél voltak rosszabb óráim is. És igen, plusz órák idején is!

Ez nem csak az óraszámtól függ,hanem a lelkiállapotodtól is, mennyire tudsz koncentrálni,hogy teljesítesz órán.


Eddig én is úgy éreztem, már jól megy minden, vizsgán attól még megbuktam, és ma nagyon pocsékul vezettem,holott vizsga előtt már nagyon ügyes voltam.

18/L


Sok sikert és kitartást!

2022. máj. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Illetve még az volt hibám hogy néha nehezen döntöm el hogy mikor induljak ki a kereszteződésből. Van hogy ugy itélem meg hogy nem férnék be a másik elött, oktatom meg lecsesz hogy itt lett volna az alkalom. (Főleg annál a lejtősnél ahol az elindulás is nehezebb)
2022. máj. 6. 20:24
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet én is sokszor csináltam, kaptam is miatta hibapontot meg a vizsgabiztos is megjegyezte, hogy a jövőben azért tessék bátrabbnak lenni (sikerült a vizsga, másodszorra).

Ez is a gyakorlással jön. Minél többször kerülsz ilyen helyzetbe, annál könnyebben ismered majd fel, mikor mehetsz ki biztonságosan.

2022. máj. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!