Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fenntartási költségeikről...

Fenntartási költségeikről ezeknek (hat típus képei lent) lehet tudni valamit? Évi 20-33 ezer km futásteljesítmény mellett (egyetlen autónak használva vmelyiket).Fogyasztás és biztosítás NÉLKÜL értve! Vannak erről a neten valahol tapasztalatok/írások?

Figyelt kérdés

A lehető legkisebb (vagy maximum közepes) benzinmotorokkal. Nem a legerősebb motorokkal szerelve!


Fórumok, tapasztaltok és/vagy fenntartásukról készült listák mind magyar, mind angol, mind német nyelven egyaránt jöhetnek.


Reménykedem, hogy néhányan tudtok ebben segíteni!


És előre köszönöm, ha tudsz használható információkat linkelni, vagy írni nekem!


BMW Z4 Roadster 2005


[link]


[link]


[link]


[link]


<>


Mercedes-Benz SLK Roadster 2008


[link]


<>


Mercedes-Benz CLK Cabrio 2008


[link]


[link]


<>


Lexus IS 250 Convertible 2010


[link]


<>


Chevrolet Camaro Convertible 2010


[link]


[link]


[link]


<>


Ford Mustang Convertible 2009


[link]


[link]


Leginkább a Z4, illetve még az SLK és a Camaro érdekel!



2022. máj. 6. 22:00
A kérdező szavazást indított:
Igen, mind a hat (de főleg a keresett három) autóról linkelek lent fórumokat, vagy weboldalakat, melyekben írnak éves fenntartási költségeikről.
Egyik autóról tudok csak linkelni információkat, írom is lent.
Saját tapasztalataim vannak egyik-másik modellről hasonló futásteljesítmény mellett. Hozzászólásban írom az infókat.
Saját tapasztalataim vannak egyik, vagy másik autóról jóval nagyobb éves futásteljesítmény mellett. Írom is lent.
Saját tapasztalataim vannak valamely autóról, kommentben látni fogod hamarosan és emelett még mások tapasztalatait is linkelem (fórum, vagy website).
Ismerőseimnek van/volt egyik-másik fentebb fényképen mutatott típusa, írom az ő tapasztalataikat.
Használható információkat adó weboldalakhoz írok lent kérdező (magyar esetleg német/angol nyelven) keresőszavakat, melyekkel választ kapsz kérdésedre.
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Leginkább a Z4, illetve még az SLK és a Camaro érdekel!
2022. máj. 6. 22:00
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Lépj be típusspecifikus csoportokba fb-n és próbálj meg ott nézelődni
2022. máj. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Igen, ha ilyen kérdés felmerül akkor ezek az autók nem neked valók.
2022. máj. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, egyáltalán nem ezt és még csak hasonlót sem kérdeztem, hanem azt, hogy mennyi az éves fenntartásuk. Például egy tól-ig skálán (tapasztalatok [saját], vagy mások [fórumok/weboldalak] tapasztalatai alapján).


Ott van teszem azt az E85-ös Z4-es. Ha csak az újkori vételárukat nézem egy korbeli ronda 6-os (szintén nyitható tetejű kivitele) több, mint kétszer annyiba került, mint a Z4-es úgyszint újkorában.


A Lexus-nál az IS 250-es is hasonlóan inkább belépőszintű modell, mintsem egy LS600h zászlóshajó.


Kifejezetten nem méregdrága kategóriás autókat írtam.


De, ahogy írtam fent, ezzel is fejezem be: fenntartásukról kérdeztem. Erre (eddig) egyedül az első írt valamennyire használható információkat.


Remélem - ahogy a részletezésben írtam - lesznek néhányan, akik tudnak ebben nekem segíteni!


És továbbra is mindenkinek előre köszönöm, aki tud - használható - információkat linkelni, vagy írni! Sokat jelentene.

2022. máj. 7. 13:01
 5/14 anonim ***** válasza:
Ezeket az autókat szerelemből vesszük. Ha én a költségeket néztem volna akkor Suzukit vettem volna.
2022. máj. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Aki ilyen autót vesz, az nem költségminimumra törekszik. Akkor kell venni egy Suzuki-t, Opel, Toyota-t, Honda-t stb.


Egyébként nincsenek aranyszabályok, számok stb. Felhasználás, állapot és sok minden függvénye. Nem lehet kiszámolni.

Max annyit tehetsz, ha nagyon filléreskedni akarsz, fogy fogod az unix webshop-ot és kiírod az általános karbantartási anyagok árait (olaj, szűrők, folyadékok, fékbetétek, tárcsák stb) Tehát, ami úgy általános kopó alkatrész. Ha nagyon pro akarsz lenni, akkor fogyasztási átlagokból számolgatsz. De megnézheted a KGFB kalkulátorokat is mindegyik típusra. Na meg ha tényleg 20 percnél többet is rászánnál a dologra, akkor pár típushiba várható javítási költségének is utána tudsz számolni a fenti módszerrel

2022. máj. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm hatos! Utána fogok ez alapján nézni!
2022. máj. 7. 21:40
 8/14 anonim ***** válasza:
Volt itt egy frappáns komment a majom vs. banán esetéről. Kinek állt módjában törölni?
2022. máj. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%
Cabriot elsődleges autóként Magyaroszágon?! A hideg tél tönkrevágja a tetőt.Gondold át szerintem mégegyszer ezt. Ebből van egy két olyan modell köztük az slk meg a z4 is amit nem hinném, hogy rendszeres hosszú útra olyan kényelmes lenne használni és hidd el tudom miről beszélek. Nekem Clk van v6 motorral és én úgy gondolom ezeknél az autóknál indokolatlan a kis motor de kinek mi. Viszont a Mustangban a kis motor az is 3.7 liter tudtommal.A költségek pedig mind attól függnek,hogy milyen volt az előző pár tulaj és mennyire figyeltek oda rá. De ha ennyit fogsz menni kellesz költeni rá hidd el mert ezek törődést igényelnek és érdemesebb megelőzés céljából szervizeltetni őket de konkrét számot senki nem fog tudni neked mondani.
2022. máj. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Aki véletlenül sem etet soha holmi rettentően átlátszó troll-majmocskákat nyolcaska! ;)
2022. máj. 13. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!