Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vennék egy robogót. Annak van...

Vennék egy robogót. Annak van súlyadója?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni valami olcsóbb 50 ccm-es robogót, amire ugye még nem kell rendszám. Mivel nincs rendszáma nincs forgalmija sem tudtommal, így átiratni se kell, ugye? Súlyadója van?

Lényegében arra csak kötelező biztosítás kell, ugye?

Az kb mennyi lesz? Tudom, hogy kortól, jogsitól, meg egyebektől függ, mert autóm is van, de három havonta 22 ezer az autómra a biztosítàs most (úgy, hogy hála az égnek eddig még nem okoztam kárt, tehát ez az "alap"). Ugye azért a robogóra nem lesz ilyen brutàlis az összeg?

21 éves vagyok, 1,5 éve van jogsim.

Tudom, hogy sok a kérdés, de szeretnék mindent tudni mielőtt beleugrok egy adás-vételbe.

Csak normális válaszokat kérek! Köszönöm!


2022. máj. 9. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Mit csinálsz te hogy olyan sok a biztosításod??

Nekem egész évre kevesebb.

Úgy tudom hogy robogóra kb 4-5000 ft egész évre.

2022. máj. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Union-nàl van biztosítàsom, és a 0-ban vagyok. A többi biztosítónàl még több lenne sajna, ez volt a legolcsóbb mikor kötöttem. :/ Szerintem is rohadt sok, de fiatal vagyok, meg fiatal a jogsim is, és ràfogjàk erre, hogy, ezért ennyi. Aegonnàl 73 ezret ajánlottak három havonta, pedig az autóm 200-300 ezer forint között ér valamennyit, úgyhogy tiszta vicc...21 éves verda, 1.3-as motorral.
2022. máj. 9. 20:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Rendszám nélküli 50ccm robogónál nincs bónusz-malus rendszer, mindenkinek azonos összeget kell fizetnie, kb 3500 forint évente.
2022. máj. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 Azt elfelejtettem, hogy nincs teljesítményadó, sem más, csak a kötelezőt kell fizetni.
2022. máj. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#3 Előkapartam a biztosítási papírt, 5148 Forint az éves díj.
2022. máj. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az teljesen jó, köszönöm a választ!
2022. máj. 9. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!