Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » EGR tisztítás után magas az...

EGR tisztítás után magas az alapjárat?

Figyelt kérdés

Ma kitisztitottam az egr-t és figyeltem, hogy ne legyen az elektronika nedves meg ilyenek.

Összerakás után megbolondult az alapjárat.

800-900ról kezdődik aztán felpörgeti magát 2500ra.

Tanítás sem segített. Új tömítéssel raktam össze.

Előtte jó volt.

Ha lehúzom az EGR csatlakozását akkor is csinálja de nem dob check engine-t amikor ugye kéne neki.

1.3 swift


2022. máj. 10. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Valamit szarul csináltál akkor.
2022. máj. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az lehet, csak 2 csavaron nehéz mit elrontani. A szelep kiszerelt állásban működött mozgatásra szóval nem hinném, hogy hirtelen megszorult volna.
2022. máj. 10. 14:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor valami kosz ment bele tisztításkor, és állandóan nyitva van. Próbáld meg kimosni jó alaposan.
2022. máj. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 krwkco ***** válasza:

A motor csak akkor tud felpörögni, ha elegendő levegőt (oxigént) kap ehhez. Elvileg az EGR felől nem kaphat oxigént, mert ott csak kipufogógáz van.

Az EGR tömítésénél vagy másutt keletkezett egy lyuk. Vagy az alapjárati szabályozáson keresztül kap sok levegőt.

2022. máj. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#2 Oké de mit akarsz ezen kívül hallani? Szétszedted, összeraktad, nem jó. Valamit elrontottál. Ne itt kérdezősködj, hanem menj és kezdd elölről. Magától nem fog megjavulni, tenned kell érte.
2022. máj. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
egr tömítettségre én is gondoltam, holnap szétszedem megint. Amúgy csak meleg motornál csinálja, hidegen pedig jó minden. Köszi eddig.
2022. máj. 10. 15:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!