Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet-e injektoros vagy...

Kiráj12125 kérdése:

Lehet-e injektoros vagy turbos motort építeni ecu nélkül?

Figyelt kérdés
Lehet nagy hülyeséget kérdezek, de azért csak kiváncsi vagyik rá. Ne azért írj kommentett, hogy milyen hülye vagyok hanem inkább segíts és tanulok én is. :)

2022. máj. 10. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Nem.
2022. máj. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 krwkco ***** válasza:

Injektorost biztos nem lehet, mert nincs ami kellő időtartamra nyissa az injektorokat.

De egy karburátorosat, fix (nem vezérelt) turbóval miért ne?

2022. máj. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet.

Az 50-es években már léteztek mechanikus injektoros benzinmotorok (pl. Mercedes).

Dieselből még a 90-es években is volt mechanikus adagolós, természetesen volt turbós is.

2022. máj. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyanítom igen, hasonlóan ahogy a gyújtás is elektromos, vagy ahogy az öreg dízel adagoló is mechanikusak, igazán nem állna sokkal többből egy ECU nélküli, primitív szabályozással megoldott befecskendezés. Én abban látnám a veszélyt, hogy mivel benzinmotorról beszélünk, valószínűleg eléggé vissza kéne venni a kompresszióviszonyt, hogy még szegény keverék mellett se kopogjon be, meg persze ECU nélkül nincs lambda szabályozás sem, tehát előre be kéne kalibrálni az egészet, aztán vagy jó lesz, vagy nem. Szériagyártásban nem hiszem, hogy létezett ilyen.
2022. máj. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindkettő megoldható. A Bosch K-Jetronic befecskendezőhöz például nem kell ECU sem szívó-, sem turbómotor esetén.
2022. máj. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!