Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Fiesta 1.4 tdci-ről mi a...

Ford Fiesta 1.4 tdci-ről mi a véleményetek? 2005-ös évjáratot néztem ki. lekérdeztem, 170ezer kilométerrel Mo.-i.

Figyelt kérdés
Tartósak? Milyen hibákra érdemes figyelni?
2022. máj. 11. 11:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nagyon megbízhatóak.
2022. máj. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

JWN-508? Egy ilyen trehányul feladott hirdetés előrevetíti a kocsi gazdája igényességét...


Én kapásból meg se nézném az autót, nem érdemli meg hogy elkeljen.


"Bármikor megtekinthető" magyarul valószínűleg munkanélküli a tulaj, azaz pénze se volt karbantartani a kocsit, most kb. annyiért próbálja elpasszolni mint amennyiért vette valamikor. És sejtem hogy nem első tulajtól eladó...

2022. máj. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nincs fennt sehol. Ismerősi környezetből. Az idős tulajdonos elhunyt. Szervízszámlái megvannak.
2022. máj. 11. 12:29
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

#2 ennyi baromságot hogy tudtál összehordani pár sorban? :D :D

Attól mert bármikor megtekinthető miért gondolod hogy munkanélküli? Létezik home office is manapság, lehet hogy az asszony vagy gyerek otthon van, lehet hogy azzal jár munkába és arra az időre míg megnézik kijön a parkolóba, lehet hogy éjszakás műszakban van, így napközben bármikor meg lehet nézni, meg még egy csomó minden lehet. De nyilván te megmondod hogy egyből munkanélküli édes istenem :D

2022. máj. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#4


home office: ez csak a komolyabb helyeken adott, és nem azt jelenti hogy idődet kocsimutogatással töltögetheted, ugyanúgy dolgoznod kell, max. lehet kicsi kötetlenebb


asszony gyerekkel: persze, ő fogja megmutatni műszakilag az autót, és még el is viheti próbakörre a kocsit. Mondjuk gyerekestől együtt...?


kijön a parkolóba: hát persze, a "bármikor" azt jelenti, hogy bármikor, nem azt hogy szünetekben 10 perc alatt megtekinthető... próbakör?


éjszakás: nappal én aludni szeretnék ha éjszakás voltam, nem kocsit mutogatni... És ez nem bármikor, megint csak. Reggel holtfáradtan ahhoz lesz kedve a tulajnak, hogy a vevőjelöltek f@sságait tűrje


csomó minden lehet: igen, lehet, többek között hogy munkanélküli XD

2022. máj. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Látom eldöntötted hogy munkanélküli, és mindenre van egy viszontválaszod. :)

Te sem vagy a legélesebb kés a fiókban.

2022. máj. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

2005, akkor ez még a facelift előtti.

Nekem a facelift utáni van, 2006-os. 2020-ban vettem és azóta is minden nap boldogan használom. Nem hagyott eddig egyszer sem cserben, pedig 30eKm-t megtettem már vele. A napokban fordult át 200e-re az órája.

Dízel rendszerrel kapcsolatos meghibásodása nem volt, mármint olyan ami után lehetne mondani azt a szokásos "fúj dízel, gatyádat ráköltöd, eldugul nem indul, kormolni fog". A tűzkarikákat cseréltam ki a porlasztók alatt illetve a résolaj visszatérő gyűjtőcsövet. Egyik sem olyan meghibásodás ami miatt az út szélén maradsz, sőt bevallom a karikákat halogattam vagy fél évet mert nem fújt ki, csak "taknyosodott" a porlasztók környéke. A résolajcső meg biztos ami tuti alapon lett kicserélve, miután a gyárin láttam komoly kidörzsölődési nyomokat.

Generátort kellett felújítani benne, összes folyadékot, olajat lecseréltem, izzítókat. Perpillanat ennyi jut eszembe, de ha volt is még valami nem volt drága, mert az rémlene.

Egyébként megbízható konstrukciónak tartom, engem szépen kiszolgál. Fogyasztása ezalatt a táv alatt 4,6L/100KM. Város és pálya vegyesen.

Csak városon belüli használatra nem ajánlom, mert ahhoz lassan melegszik be, mindig hidegen járnál vele. Hátha ismered a környéket: én Szentendre végéről járok vele Pestre, télen (-5°C) a Megyeri hídnál melegszik be teljesen a kocsi, pedig nincs kiiktatva az EGR.


Típushibával szerencsére az én példányom nem büszkélkedik, de egyébként rugó törés, kiegyenlítőtartály repedés szokott lenni, meg még egy pár dolog, de az a benzines motoron. Ajánlom, hogy csatlakozz a Facebook-os Fiesta Klub-hoz, sok szerelő és tizenéve MK6 Fiesta felhasználó van fent.


Szerintem ez is a karbantartásfüggő megbízhatóság autója. Ha elhanyagolták akkor nem lesz megbízható autó.

Szerencsére mostmár szinte fillérekért lehet venni donorautóból származó motort és annak alkatrészeit, így egy porlasztó, ha meg is hibásodna 20eFt-ból megvan. Magasnyomású 30e. Ha arra használod amire van akkor ezt 1-2 hónap alatt visszahozza egy benzinessel szemben.Továbbá nem jellemző ezekre az önpusztító hajlam, nem szokta a teljes rendszert hazavágni a fémreszelékkel elköszönő üzemanyagszivattyú, mint pl az 1.5dci-ben.

2022. máj. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Most járok vele kicsit több mint 680 000 km-nél. 1.4 TDCI F6JA motorkód. Idáig oktatóautóként szolgált, most már leszerelt, már csak "civil" autóként lesz forgalomban. Nagyon keveset fogyaszt, viszonylag megbízható... Magasnyomású szivattyút, porlasztókat cseréltem. Volt neki egy kis EAC FAIL...Egyszer átégette az EGR szelep csöve a műanyag szívósort (ez még a nem hűtött, sima vákuumos EGR) ezért nem volt turbónyomás. Generátor 2x volt cserélve, meg egyszer turbófeltöltő. Kisnyomású gázolajcső rendszer, ami a szűrő és a nagynyomású között van, az a motor vibrációjától ki szokott dörzsölődni, olykor lelevegősödik... Műanyag nívópálca rendszeresen eltörik, és a vége beleesik az olajteknőbe... Minden 5. olajcserénél ki kell üríteni a teknőt a megevett nívópálca daraboktól :D Főtengely jeladó vezetéke meg tudja viccelni az embert egy hirtelen, előzmény nélküli motorleállásvan. Kb ennyit a személyes negatívumokról. Városba országúton nagyon jól megy, nyilván nem úgy tud gyorsulni mint pl. egy 1.6-os Suzuki, de fogyasztásba jóformán verhetetlen. Kb. ennyit tudok elmondani a kisautóról.
2022. máj. 12. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tehát vannak vele kisebb gondok, de élhető.
2022. máj. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mint minden autóval. Olyan úgysem lesz amire semmit nem kell költeni.
2022. máj. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!