Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Véletlenül ablakmosó folyadéko...

Véletlenül ablakmosó folyadékot a fagyállóba töltöttem. Lehet ebből gond?

Figyelt kérdés
Szevasztok, olyan fél decit kb., 2 másodperc után kapcsolt, cseréljem le ezután az egészet?
2022. máj. 12. 15:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Akarom mondani a hutőfolyadekba :)
2022. máj. 12. 15:14
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nagyon is. Felhabzik, aztán mehet a motorgenerál. Ki kell engedni belőle, meg nyomni rá egy hűtőkör tisztítást.
2022. máj. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%

fél deci nem oszt, nem szoroz...azért van a tágulási, hogy oda folyik a felesleg...tudom, ez nem az,de a hűtőrendszerrel nem történik semmi.

Ha tudnád mi mindent öntenek a motorhűtőbe...

2022. máj. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Èn lecseréltétnèm.


Egyáltalán nem bele való anyag.

2022. máj. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Fél deci nehogy ártson már neki.

Mit ártana vagy mit tenne tönkre, írjátok már le.

2022. máj. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#3 #5 Az a baj, hogy nem vagytok tisztában azzal, hogy mennyire habzik az ablakmosó. Megsúgom, NAGYON. Fél deci bőven termel annyi gázt, hogy valahol megrekedjen és elzárja a hűtőnyílásokat. A végeredmény ugyanaz, mint egy általános levegős hűtőrendszernél: nem kering a víz, megfő a blokk.


Igen, fél deci ehhez bőven elég, mert a magas hőmérséklet és nyomás egyaránt növeli a habzás mértékét, szóval a hűtőben sokkal jobban felhabzik, mint pl. az ablakmosótartályban.

2022. máj. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 krwkco ***** válasza:
47%

Az ablakmosó folyadék nagy része víz. Pláne a nyári ablakmosóé. És víz amúgy is van a hűtőfolyadékban. És van benne még detergens is, de az nem tud a hűtőrendszerben habosodni, mert ott jó esetben nincs levegő a buborékokhoz. A kiegyenlíőtartályban úszhat a folyadék tetején egy kis hab, de az nem zavar semmit. Az ablakmosó folyadék nem árt sem a vas, sem az aluminium alkatrészeknek és a guminak sem.

Fél decivel nem kell törődni. (Ahogy előttem is írták.)

2022. máj. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 krwkco ***** válasza:
47%

#6

"Fél deci bőven termel annyi gázt, hogy valahol megrekedjen és elzárja a hűtőnyílásokat."

A detergenseket tartalmazó folyadékok egyáltalán nem termelnek semmilyen gázt. Azért tudnak habot képezni, mert közrezárják a környezetükben található levegőt. Ami a hűtőrendszerben ugyebár nincs. De ha van is egy kevés, a hab nem fog kinyomni vagy eltömíteni semmit. Azt a kevés levegőt átalakítja habbá és minden marad ott, ahol van.

2022. máj. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8 Oké krwkco tudjuk. Nem fogok veled leállni vitázni, felesleges. Menj és hűtsd ablakmosóval az autódat, elvégre sokkal olcsóbb a fagyállónál és úgysem lesz semmi baja, mert "nagy része víz", a nem víz része meg a kutyát nem érdekli, szóval nem lesz semmi baja.


Feltaláltad az olcsó hűtési módszert, büszke vagyok rád. Menj és élvezd, hajrá.


Viccet félretéve, mindenki aki szerint nem probléma, melyikőtök biztos annyira ebben a hülyeségben, hogy most azonnal kimenjen, ablakmosót töltsön a saját autójába és úgy használja? Vágatlan videós bizonyítékot elfogadok, a nyertesnek felajánlok egy buszbérletet, amivel közlekedhet, amíg a gépműhelyben egyengetik a hengerfejet.


JA ÉS AZT MÁR MONDTAM AMÚGY, HOGY AZ ABLAKMOSÓBAN TALÁLHATÓ MOSÓSZER LEBONTJA AZ ETILÉN GLIKOLT? AZT IS KIDOLGOZZA MAGÁBÓL, UGYE? :)))))))

2022. máj. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, ugy néz ki nemsokkal vagyok előrébb, holnap felhivom az autószerelőm és az szerint lesz tovább
2022. máj. 12. 17:42
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!