Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha évek óta nem volt feltötlve...

Ha évek óta nem volt feltötlve a klíma,akkor valami hiba biztosan van már a rendszerben?

Figyelt kérdés

Tehát kb 5-6 éve biztos nemvolt gázzal feltöltve a rendszer. Ha most feltöltetném,akkor tuti hogy már nemlenne jó valami,vagy ez csak legenda hogy elromlik valami?

Bekapcsolni bekapcsol a kompresszor,mert megemeli a fordulatot. G astra egyébként


2022. máj. 16. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem volt használva hogyan romolhatott volna el? Persze lehet hogy megszorult a kompresszor az évek alatt és kuka, egy klímással meg kell nézetni és kész.
2022. máj. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Elsősorban a tömitettségre gondoltam.

Szerintem a kompresszornak semmi baja,de azért megnézetem majd.

2022. máj. 16. 12:08
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Tömítések , meg egy szárítószűrőt biztos érdemes lesz cserélni. Akkor van gond ha lyukas a rendszer, pl bekapott a hűcserélője egy követ és ez miatt ment el a gáz, mert akkor a bejutó pára már tud problémát okozni a kompresszorban.
2022. máj. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem volt feltöltve, akkor üres volt, tehát elment belőle a gáz. Tehát nem az állástól romlott el, hanem már előtte is rossz volt.
2022. máj. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mint írja a kérdező, a kompresszor bekapcsol, tehát működik. Ha nem lenne benne gáz, szintén nem kapcsolna be.

Szóval kérdező. Ha hideget fúj akkor jó, de mivel 5-6 éve nem volt klímásnál, érdemes átnézetni, és a pollenszűrőt is cseréld ki.

2022. máj. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
kezdjük ott, hogy a klíma zárt rendszer, nem szivároghatna, tehát, ha eltűnt a gáz, alapból volt már ott baj. Aztán, hogy az állás során berohadt-e valami, elég esélyes.
2022. máj. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha beindul a kompresszor, akkor van benne nyomás. Ha hűt is, akkor nem aggódnék. Használd és kész! A töltés óta eltelt évek nem garantálják, hogy biztosan rossz.

Nekem a H Astrámban 8 éve volt utoljára töltve a klíma. Ma sincs semmi baja. A K Astrám most múlt 4 éves, már az 5.-et tapossa, még soha nem kellett töltögetni, mióta kijött a gyárból.

2022. máj. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem 21 éves Skodám van 5 éve, előtte tesómé volt 10 évig, se ő se én még nem töltettünk a klímába és ma is használtam.

Egyébként én kicsit kételkedve olvasom a kérdező azon írását, hogy szerinte működik a kompresszor, mert megemelikedik az alapjáratot. Nem tudom mennyire függnek össze a rendszerek, de simán lehet, hogy a motorvezérlés megemeli a fordulatszámot, viszont gáz hiányában mégsem kapcsolja be a kopresszort, aminek amúgy az elindulását azért észre lehet venni. Nekem nem is egyből indítja a kompresszort hanem másodpercekkel később.

2022. máj. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!