Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az A-s Opel Vectrák hova...

Az A-s Opel Vectrák hova lettek az utakról?

Figyelt kérdés
Manapság már A-s Vectrát is alig-alig látok, pedig volt belőlük kb. annyi mint F-es Astrából, meg sokat be is hoztak a 2000-es évek elején, rengeteg volt az utakon. Hova tűntek? Mi lett velük?

2022. máj. 16. 19:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Elrohadtak
2022. máj. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Én újonnan elfogadnék egyet 2literes motorral. Gyakorlatilag eljárt felettük az idő. Nyiregyen látni még egyet szép állapotban.
2022. máj. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
elporladtak
2022. máj. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

1988-tól gyártott típusról beszélünk. Az miért ad okot csodálkozásra, hogy 34 éves autók nem rohangálnak tömegesen az utakon?!

Kikoptak. Mint a hasonló kortársak.

1988-ban rengeteg Lada volt az utakon. De még 2000-ben is volt belőlük bőven. Mára alig maradt egy-két példány. Ez is ugyanolyan természetes dolog. Egy már nem gyártott típusból több sosem lesz már az utakon, csak kevesebb az évek múlásával. Kikopnak, elhasználódnak, elbontják őket. Pár évtized elteltével ez a sorsa a legtöbb autónak. Mint ahogy mi sem élünk örökké.

2022. máj. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
De ez olyan szomorú ☹️
2022. máj. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

2017-ben bepróbálkoztam egyel, kívülről szép volt, nem volt rozsda, az alja is, nyúlványok is jók voltak.


Viszont......f astra után a franc se gondolta volna, hogy ezeknek szanaszét tud rohadni a bölcsője.

1.7-es TD motor volt benne, még az unatkozó haver szerelő is elküldött a francba vele.

Adtam tovább egy cigónak, nagyon azt hitte, az évszázad bizniszét kötötte meg.

2022. máj. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Elporladt mind, rendkívüli rozsdásodásra hajlamos sajnos. Annyi volt ezekből még 10 éve is, mint a szemét. Most asszem az idén nem láttam még egyet sem az utakon, pedig nagyon figyelek minden autót. Ezért is szoktam mondani, hogy ezek a nagyon elterjedt autók tűnnek el a legjobban. Pl sokan szokták mondani, hogy a Swiftekre se kell vigyázni, mert úgysem tűnnek el sosem, annyi van. De, eltűnnek, az A Vectra is teljesen eltűnt pár év alatt. Ráadásul az A Vectranál volt egy olyan tényező is, hogy a roma közösség abszolút favoritja volt, Magyarországon gyakorlatilag az összes A Vectra náluk végezte. És elég hamar leamortizálták az összeset. De ugyanez a helyzet a Calibrával is, szerencsére abból elég sokat megmentettek, és sok magyarországi garázsban lapul rozsdamentes Calibra, de eladót alig találsz.
2022. máj. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#7, a társasház alatti mélygarázsban pont egy Calibra a szomszédom. :)
2022. máj. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Utoljára 6 éve ültem A Vectraba (taxi). Ma már nem látok belőlük egyet sem. Még a B Vectra is erősen megfogyatkozott.
2022. máj. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
Hiányznak ezek a régi autók. A mai autóknak semmi feelingje nincs.
2022. máj. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!