Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 20 éves Volkswagen Polo 6N2...

20 éves Volkswagen Polo 6N2 Lupo, Seat Arosa-nál mi lehet a baja a váltónak, ha nem vált 2-es és 4-esbe?

Figyelt kérdés

6N0711089A szerkezet van a váltónál.

Itt lett állítva 5mm-et a csúszkán, nagyon jó lett egy darabig aztán 5km után visszatért a hiba és utána már hiába állítottam a csúszkán bárhova.



Olajfolyás látható 15x24x7mm-es szimeringet lenne érdemes cserélni.

Minimálisan kotyognak csak az alkatrészek, a váltókarnál se látszik semmi extra. Picit kotyog, de az eddig is ilyen volt.


Kézzel be tudom rakni a váltórúdnál sebességbe kicsit jobban megnyomom.

De igazából mintha nem is ezzel a részével lenne probléma, hanem mintha a bowdent nem tolná ki kellően a sebváltókar.


Több videót is megnéztem, de sok ötletem nincs már.


Arra gondoltam szimeringcsere és olajrátöltés, és a szerkezetet leszedem kipucolom bár már meg lett tisztítva féktisztítóval és utána olajozva is lett.



Itt csak nehezen megy a váltás, de nekem nem szorul szerint:

https://www.youtube.com/watch?v=R7OWbxKS6T4



2022. máj. 19. 08:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a váltó tetején tudod váltani rendesen, akkor a váltókar/rudazat a ludas mégiscsak, meg kell nézni jobban, hozzáértőnek
2022. máj. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A rudazat végé fogtam meg és tudtam mozgatni előre is hátra, de belül a kocsiban a váltókarra csak előre és középre rakja be ezt a rudat valamiért.


Ha alámászok a kocsinak, akkor kézzel egy kisebb erő kifejtésével be tudom rakni 2-esbe és négyesbe is így.

2022. máj. 19. 16:07
 3/6 A kérdező kommentje:
Hol találok megoldást a problémára? Valaki igazán leírhatná.
2022. jún. 5. 14:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Leírtam, hozzáértőnél, a.k.a szerelőnél.
2022. jún. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És vidéken, hogy találom meg, hogy ki ért hozzá?
2022. jún. 23. 12:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Aki eddig szervizelte a kocsidat nem tudja megcsinálni? Nem nagy munka
2022. jún. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!