Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autóban nàlatok mennyi...

GuestUser kérdése:

Új autóban nàlatok mennyi üzemanyag volt a tankban?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Amikor új autóval mentetek ki a szalonbol mindenki elso utja a legkozelebbi kút volt?? Nekem konkretan porzott a tank. Azt mondtak elso utam a szomszedos shell kut legyen es ha nem erek el majd segitenek. Szerencsere elertem szepen. Nem allt le a motor, de kb 1 liter maradhatott benne mert az 50l tartalyba 49 siman belement. Csak ez az egy negativ eszrevetelem volt az atadas atvetellel. Minden rendben volt, persze azt sem varhatjuk el hogy megtankoljak :) kivancsi vagyok hogy a teszteles alatt miután legyartjak es kerul bele 10 km aztan muszaki vizsga stb.. egy kannányit ontenek bele, hogy pont elég legyen:)

2022. máj. 20. 16:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%
5l
2022. máj. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is kb a 3kmre lévő benzinkútig volt elegendő.
2022. máj. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Vortrex ***** válasza:
81%

Egy 50L-es tankba 55L-t se nagy durranás beletölteni, szóval az a 49L nem annyira mérvadó, de arra konkrétan emlékszem, hogy a toyotámnak a műszerfalán írta, hogy a megtehető út 15 km.

Én speciál nem tudom hova tenni, hogy most ez jó-e vagy nem, ez ilyen...

2022. máj. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%
4-5 liter.
2022. máj. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Mai autóknál nem annyi fér a tankba mint amennyi meg van adva kézikönyvben. Egyik ismerősöm Merci SUV-jába plusz 15 litert bele lehet erőltetni kattanás után ha csurdig rakja az ember.
2022. máj. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%
mondták, hogy az első kúton tankoljak, azt is, hogy merre találom
2022. máj. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
80%
Nem volt benne sok, talán ha 10 kilométerre lett volna elég. De volt kút a kereskedés mellett.
2022. máj. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
72%

A mai E10 benzin poshad. És elég gyorsan, akár 1 hónap is elég neki ahhoz, hogy túl nagy mértékben lebomoljon. Amikor egy autót legyártanak, akkor onnantól ki tudja, hogy mikor kerül átadásra, szóval nem jó ötlet telenyomni, mert mire a tulaj kigurul vele, addigra lehet tele van az autója poshadt üzemanyagrendszer-károsító dzsuvával. Nem maga a benzin megy amúgy tönkre, hanem az etalon válik ki belőle, ami megszilárdul és ha felkapja a szivattyú, akkor vagy azt vágja tönkre, vagy a befecskendezőket. Szóval minél kevesebb van benne, annál jobb.


Persze egy valamit meg kell jegyezni: ez régen is így volt, mikor tiszta benzin folyt a kutakból. A különbség csak annyi, hogy manapság már nem csak költségkímélés miatt csinálják, hanem van egy ilyen ütős indoklásuk is. De amúgy még egy valamit meg kell jegyezni: a szivattyút a benzin hűti és ha nagyon alacsony az üzemanyagszint, akkor bizony képes besülni, mert nincs kellő hűtése. Szóval ez egy kétélű penge. Bár a szivattyú besülése manapság elég ritka probléma, régen volt inkább jellemző.

2022. máj. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%
3 liternek megfeleő mennyiség volt benne. Engem jobban bosszant, hogy gumi szőnyeget nem szoktak adni hozzá. Pedig alap dolognak kellene lennie.
2022. máj. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%
Anyám Yarisában konkrétan nem volt annyi, hogy be lehessen indítani. Kannából nyomtak bele kb 2 litert és mondták h irány a legközelebbi benzinkút. Minden újautó átadásnál így van. Szerintem amikor szállítják őket a kereskedésbe, nem is lehet benne üzemanyag tüzveszély miatt, vagy csak egy nagyon leheletnyi, ők töltenek bele egy minimálisat, ami arra elég, hogy elguruljanak vele műszakira, meg vissza.
2022. máj. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!