Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 18 éves autó évente klíma töltés?

18 éves autó évente klíma töltés?

Figyelt kérdés
2003-as Saab 93. Tavaly cserélni kellett a klímahűtőt, onnantól rendben is volt, hűtött rendben. Most hogy kezdődik a klíma szezon, nem fúj hideget. Kompresszor megy, lehet hallani. Remélem csak tölteni kell. Szóval az normális jelenség, ha egy ilyen idős autónál évente tölteni kell?
2022. máj. 21. 13:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális, de sajnos van olyan, hogy ha megbontják a rendszert akkor már nem lesz tökéletes.

Nekem 21 éves az autóm, és abből 15 éve van a családunk tulajdonában, és nálunk nem kelett rátölteni a klímára. Reggel is használtam, és tökéletesen működik.

2022. máj. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyan, hogy “csak tölteni kell”.Nekem 10 éve fúj hideget. Az újabbik autóban is akkor kellett csak tölteni, amikor egy felpattanó kő kilyukasztotta a klímahűtőt. Akkor csere aztán azóta fújja a hideget.
2022. máj. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

aznén autóm 18 éves, és kezdettől fogva hibátlanul fújja a hideget(ha kell télen is, párátlanítani)


Egy Saabnál meg pláne nem fordulhat elő ilyen hiba. Szarul dolgozik a klímás, nincs ideje megvizsgálni, hol ereszt a rendszer..neki gazdaságosabb valami hülye dumával elütni a keresést, és évente leakaszt egy kis biztos pénzt a töltésért. Az nem üzlet, ha soha nem kell klímát tölteni.

2022. máj. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez egy zárt rendszer, ha elmegy belőle a gáz akkor valahol ereszt.
2022. máj. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt 23 éves autóval vétel után, de azt a tippet kaptam hogy havonta egyszer legalább hasznápni kell a klímát, télen is, és ez úgy tűnik bejött.

Elvileg azért mert a klímarendszerben egyszerre van olaj+hűtőközeg, és ha használod akkor az olaj rendszeresen eljut minden helyre, így nem tud szivárogni a hűtőközeg.

2022. máj. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Normális. Állandóan ezt hallom, hogy "zárt rendszer, nem szabad eresztenie", de tökéletesen zárt rendszer nem létezik még egy NASA kutatóközpontban sem. 8-15 bar nyomás van a csövekben, aki szerint ezt a nyomást megállítja egy gumigyűrű, az valami erőset szívott. Valamelyik jobban, valamelyik kevésbé, de mindegyik ereszt. Nem létezik autó a földön, amelyiknek a klímáját soha sem kell tölteni.


Ne felejtsünk el valamit: itt mindenki arra alapozza a "MÁRPEDIG AZ ENYÉM NEM ERESZT" kijelentést, hogy évek múltán is hideget fúj. Hát igen. Ha kell bele gyárilag 600g gáz és van benne 400g (mert 200g már elszivárgott), akkor is hideget fog fújni. A kérdés csak az, hogy mennyire hideget. Mert ha beletennénk egy hőmérőt, tuti nem mérnénk +5 fokot, amennyit egy hibátlan, megfelelően feltöltött klíma nyomni képes. Amikor odakint 30 fok van, akkor persze, hogy a 12-15 fokos befújt levegőt is hidegnek érzed, pedig igazából közelében sincs. Amikor én feltöltök egy klímát és beindítom megnézni hűt-e rendesen, +10 fok fölött azt mondom rá, hogy szar, pedig azért például a 12 fok nagyon kellemesen hűs a nagy nyári forróságban. De hiába, a klímának sokkal többet kell tudnia és ha nem tudja, akkor az rossz.


Egy szó, mint száz: az, hogy te mit érzel, az közel sem jelenti azt, hogy jól működik a klímád és nem férne rá egy töltés.


Mindenkinek, aki azt mondja sosem kellett tölteni a klímára és hideget fúj, annyit tudok mondani, hogy ha elvinnétek az autótokat egy töltésre és utána bekapcsolnátok a klímát, utána tuti nem hívnátok hidegnek azt, amit most fúj.


Üdv:

valaki, aki jópár tucat autót megklímázik egy szezonban.

2022. máj. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6 értem én, hogy nem érdeked, hogy ne jöjjön vissza évekig a kuncsaft, de ha megcsinálnád rendesen, akkor olyan minimálisat ereszt, hogy évekig jó.


Úgyhogy nem, nem normális, hogy egy év alatt elszökik.


Persze tudom, nagy munka megkeresni a tömítetlenséget, és nem is nagyon akarják ezt az óramennyiséget egyben megfizetni, így te évente töltögetsz nekik, van fix munkád, és ők sem kapnak infarktust az egyszeri magas költségtől, hanem otthagyják apránként.

2022. máj. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#7 Először is, egyáltalán nem nagy munka megkeresni a tömítetlenséget, manapság minden klímatöltő gép rendelkezik UV adalékos teszttel.


Másodszor, abszolút megéri a klímajavítás, egyrészt mert mocskosul sok pénzt lehet elkérni érte (töltögetéssel 10 év alatt sem térül meg az ára, szóval anyagilag jobban járna a szerelő, ha inkább megcsinálná), másrészt pedig mert az autószerelő a visszatérő kuncsaftokból él, a kuncsaftok megtartása a cél és nincsen hálásabb kuncsaft annál, mint akinek az autóját megcsináltad tökéletesre.

Mert ugye elhangzott itt is az, hogy "az nem biznisz, ha soha nem kell tölteni". Igazad van, de ha megcsinálod a klímáját olyan faszára, hogy soha nem kell tölteni, akkor utána hozzád fogja hozni az autót az összes létező időszaki szervizre és kopóalkatrészek cseréjére, meg mindenre. Így lesz nyereséges egy autószerelő.


Az emberek 90%-a nem bízik az autószerelőkben a lehúzó sufnijancsik miatt, akik nem úgy dolgoznak, mint ahogy azt fent leírtam, mert túl hülyék ahhoz, hogy lássák a fától az erdőt. Úgyhogy ha valaki talál egy megbízható szervizet, azt megtartja és nem fogja az összeget nézni, csak azt, hogy biztos lehet az elvégzett munkában. Nagyon is megéri a precíz munka. Az elmúlt 2 évben két fontos kolléga is elment tőlünk és azonnal érezhető volt, mert a kuncsaftok mentek a szerelővel együtt. A hálás kuncsaft a legnagyobb bevétel.


De egy szivárgó klímán nincs mit javítani. Tegyük tisztába, hogy itt senki nem beszél arról, hogy pl. 3 hónap alatt elszivárog az összes. Akkor nyilván szar és kiajánljuk a munkát. De ha 1-2-3 évente kell tölteni, azon nincs mit kiajánlani. Kiajánlhatjuk a 300 ezres munkát, ami szerinted a megfelelő lépés lenne, de ha kicserélünk neki ezt-azt-amazt 300 ezerért és utána ugyanúgy szükség lesz a töltésre, mert hiába cserélsz akármit akkor sem lesz jobb a helyzet, az szerinted jó a kuncsaft számára?

2022. máj. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ!
2022. máj. 21. 16:37
 10/11 anonim ***** válasza:

8 pont ez az, sokan nem gondolkodnak így, sokan meg az űgyfelek miatt nem merik. Haverom fényezőműhelyében, ahol nem vernének át, ott is a lakatos visszatette a használt ajtóstiftet, amit nem ajánlanak, majdnem kiesett. Kérdeztem, hogy ezt most miért? Mondta, hogy az embere arra van ráállva, mert nem meri a többségnek megcsinálni, amikor az 50 ezres számlától már infarktus kerülgeti az embert, akkor nincs pofája még rárakni 7000 ft-ot a vacak stift miatt.


Mondjuk érthető, hogy fogy, de nekem az eddigi tapasztalataim szerint 1 sűrűnek tűnik. (Az én 10 évem már extrém, de a másik autónál aminek 2 éve lett javítva, ha idén nem hűtött volna, nem sírom tele a párnám.)

2022. máj. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!