Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Erős jégeső volt ma este és a...

Saavedro kérdése:

Erős jégeső volt ma este és a kocsim jelenleg autófényezőnél van. Felelős-e az autófényező azért, ha jégkár érte a kocsit, vagy nem?

Figyelt kérdés
Tehát kötelessége-e fedett helyen tartani az autómat?
2022. máj. 25. 20:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Nem felelős.
2022. máj. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ok, köszi
2022. máj. 25. 20:59
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igenis az, ha nálad garázsban állt volna akkor nem veri össze a jég.
2022. máj. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
#3: Amikor elvitte a fényezőhöz nyilván látta, hogy a műhelyben egy autó fér el egyszerre és az udvaron áll 5-6 várva a munkára. Tehát látta, hogy az autó egy esetleges jégeső esetén védtelen, mégis otthagyta. Ha otthagyod egy nyilvános, kültéri parkolóban, fizetsz érte és elveri a jég akkor mi van? Pereled a parkoló üzemeltetőjét?
2022. máj. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%
A fényezőműhely üzemeltetője ugyan mi a fenét tehetett volna a jégkár elhárítása érdekében? Jégkárelhárító rakétarendszert üzemeltessen? Percről percre figyelje, posztolnak-e jeget az Időképen onnan, ahonnan a szék fúj? Nem értem a feltételezést sem.
2022. máj. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem most vittem el, hanem kb másfél hete.
2022. máj. 26. 07:07
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A fényező ott tartja, ahol akarja. Ha átadtam egy lefújandó sárvédős és lökhárítós autót, fotókkal dolumentálva, akkor mindenféle állapotromlásért ő a felelős. Ha leég a műhely, és bent ég az autó, akkor jön az autó árával. Ha elverte a jég, akkor minimum, hogy telibefényezi a saját költségére gyári minőségben, az az ő kára. Cserébe én benyelem, hogy egy teljesen körbefújt kasztni eladáskor értékcsökkentő tényező, mert mindenki azt látja bele, hogy valszeg tetőre tettem az autót.
2022. máj. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Most akkor mi van, ez a terület egyáltalán szabályozva van?
2022. máj. 26. 21:52
 9/13 anonim ***** válasza:
Érte jégkár az autókat? Mi a fényező álláspontja?
2022. máj. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A PTK szabályoz minden ilyesmit, általánosságban.

Amikor egy szerviznek átadsz valamit (dokumentálva, átvétel, munkalap, stb, nem a "Józsikám, jövő hét végén jövök érte, faßa legyen a fényezés" jellegű szóbeli megrendelésre gondolok), akkor attól kezdve ők a felelősek érte. Nem véletlen, hogy már a szerelőállásra sem állhatsz be az udvarról a saját kocsiddal, ha már átadtad a munkafelvevőnek.

(Ismerős járt így, szerelő vezetett a telephely udvarán, ő a jobb egyben ült, és benézett egy távolságot. Lekoccolt egy másik kocsit, a szerviz mindkét kocsiban keletkezett kárt benyelte, kijavították saját költségükre.

2022. máj. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!