Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorral, robogóval erdei...

Motorral, robogóval erdei úton nem szabad menni?

Figyelt kérdés

Van ez a törvény hogy erdőben nem szabad. Ezt értem hogy a gyalogos ösvényeken nem meg terepen sem és természetvédelmi területeken, meg ahol behajtani tilos tábla van stb.


De szó szerint aszfalt útról ha lemegyek egy földútra ami átmegy egy erdőn, és az nem védett terület, nem tiltja tábla, semmi nem jelzi, akkor is tilos földúton menni ha az erdőn megy keresztül???



2022. máj. 26. 08:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem tilos. Persze azért bele ne ragadj a sárba a robogóval.
2022. máj. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ahol nem tilos ott szabad.
2022. máj. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

# 1


persze nem sáros időben, de nyáron amikor száraz idő van, és simán járhatóak földutak. Szép kirándulóhelyekre el tudok menni.


# 2


akkor itt nincs az hogy nem mentesít a büntetés alól mert a behajtani tilos tábla nincs kirakva?

2022. máj. 26. 09:03
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#3: Egy városban se büntethetnek meg, ha ellopták a behajtani tilos táblát és behajtasz.
2022. máj. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Csak hogy tudd:


2009. évi XXXVII. törvény az erdőről, az erdő védelméről és az erdőgazdálkodásról


92/A. § Erdőben, illetve az erdészeti feltáróhálózat részét képező erdei úton quaddal, terep-motorkerékpárral, segédmotoros kerékpárral, valamint motorkerékpárral - erdőgazdálkodási célú járműforgalom kivételével - közlekedni tilos.


6. § (1) Erdőnek minősül az Adattárban:

a) erdőrészletként, vagy

b) szabad rendelkezésű erdőként

nyilvántartott terület.

(3) A (2) bekezdés alkalmazásában összefüggőnek kell tekinteni a faállományt, ha azt

a) közút,

b) vasút,

c) folyó,

d) 20 méternél szélesebb, erdőnek vagy fátlan állapotban tartott erdőnek nem minősülő terület, vagy

e) az állam 100%-os tulajdonában nem álló földrészlet határa

nem szakítja meg.

2022. máj. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#5: No a dolog ennél sokkal-sokkal bonyolultabb! Anno kicsit benne voltam az off-roadban, ez egy régebbi írás, de kb. ugyanez van. A kérdező helyében egyébként nem aggódnék.


[link]

2022. máj. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Most őszintén, amúgy mekkora esély van arra, hogy téged az erdőben megállít a rendőr? Én vidéki vagyok, tavasztól őszig a sok fiatal gyerek járkál ki az erdőbe nagy crossmotorokkal, senki le se szarja.
2022. máj. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Robogóban nincs akkora nyomaték, sem fordualtszám, hogy az esetleges gödrökből, sárból kigyere vele. Egy 85ös cross átlag fordulatszáma 12E.


Szerintem ne tedd tönkre a robogódat.


22/L

2022. jún. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

# 8


amire te gondolsz az terepmotorozás. Rossz, vizes, saras utakon.


Én csak arra gondoltam hogy nyáron, száraz idöben amikor lapos, nem gödrökkel teli, kifejezetten jól járható földútra rámegyek robogóval az szabad e.

2022. jún. 6. 14:18
 10/11 anonim ***** válasza:

Szeritned akkor töb nyomaték lesz a motorban? :(

Dehogy...

2022. jún. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!