Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor érdemes alvázvédőzni?

Mikor érdemes alvázvédőzni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy 4 éves Toyota tulajdonosa vagyok, tip top állapotú, szeretném sokáig megtartani, 15 évig nem nagyon szeretnék váltani!

Mennyire érdemes még most lekezeltetnem alvázvédővel? Várjak még vele pár évet, vagy minnél hamarabb le van kezelve annál jobb?


Van bárkinek tapasztalata az alvázvédelemmel kapcsolatban?

Előre is köszi a válaszokat.



2022. jún. 2. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
17%

ha lejárt a négyéves gari, akkor beballagsz egy autósboltba, és veszel egy(két) olyan alvázvédő szprét, melynek a fején van egy hosszú cső, a végén négylukú szórófejjel. Ezt bedugod a küszöbbe az egyik végén, és végigspricceled belülről. Örökké rozsdamentes lesz, ha évente megismétled. Az éves ellenőrzést amit a szerviz igér, azt feljtsd el.


Én ezt tettem, 17 év után sincs korróziónak nyoma sem(sehol)


Tehát már aktuális az üregvédelem.. Az alvázvédelem az akkor kell, ha úgy látod(aknából), hogy itt-ott pici rozsda megjelnt(halványan) erre is van príma magyar(holland) szpré.

2022. jún. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Alvázvédőzni akkor kell amikor még nincs rozsda sehol se.

A rozsdára már hiába fújod rá , akkor már ott marad a rozsda.

Tehát minél hamarabb .

2022. jún. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Minél előbb, nekem 9 hónapos korában lett megcsináltatva.
2022. jún. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Új korában, ahogy kigurultál vele a szalonból, akkor a legjobb. Akkor még garantáltan nincs kezdődő rozsda sem, amit bedunsztolnál. Se retek, se semmi. Várni, amíg valahol megindul, nem látom értelmét.
2022. jún. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

#1 hosszú csövű alvázvédő nincs.


üregvédő van.. a kettő távolról sem ugyanaz.

2022. jún. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
ahogy az 1-es irta veszel 2 flakon bitumenes rücsit (én preventet vettem tavaly 1100 forint volt most 2700) telibe fújod az egészet kivéve kipufogó, fékek, szilentblokkok.
2022. jún. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
a rücsi az amolyan gumis, vastag szórógitt ..
2022. jún. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!