Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A prémium benzin minősége...

A prémium benzin minősége kutanként is eltérő úgy mint az E10-es benzinnek?

Figyelt kérdés

Eddig azért tankoltam az OMV vagy a Shell kutakon mert nem mertem tankolni a nem márkás kutakon mint az Auchan, Metro vagy más kutaknál, mert azt hallani, olvasni hogy ezeknél nem olyan jó az üzemanyag.

Én prémium benzint használok, gondolom ennek nem rontják talán a minőségét mint az E10-nek.

Eddig többnyire a gázolajról hallottam hogy nem jó minőségü az olcsóbbik kutakon.

Szóval féljek vagy ne féljek tankolni egyik kúton sem, ha prémium benzint veszek? 👅 Már mint ami a minőséget illeti.


2022. jún. 6. 23:01
1 2
 1/13 Japán Gulyás ***** válasza:
79%
Tök mindegy, aki ilyen mende-mondák szerint tájékozódik annak a prémium levegővételt is el lehet sózni másfélszeres áron.
2022. jún. 7. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Csak zárókelben, az X5 vagy X6 topikban is írtál, az a nyelves kis képecske ott is csak nálad volt :)


Amúgy meg igazából ha többet akarsz kiadni akkor mindegy hol tankolsz....

2022. jún. 7. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2: Na és ha oda irtam, akkor most mi van? 👅


Nem izgat hogy hol olcsóbb a prémium benzin, csak akartam tudni hogy minőségben van-e különbség.

Egyébként meg köszi a választ + a Japán Gulyásnak is. 😊 👅

2022. jún. 7. 03:00
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Vegyed a prémijum bengát + lóerőt ad meg kissebb fogyasztást 44!!!4!!444
2022. jún. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy megsúgom, az Auchan kutakon is ugyanaz az üzemanyag van mint a MOL kutakon. Egyik ismerősöm tartályautót vezet, ő is mondta hogy van olyan fuvarja hogy felét MOL kúton engedi le felét meg Auchan vagy valami magán kúton.

Azért terjedt el az a tévhit hogy ilyen kutakon rosszabb minőségű az üzemanyag, mert ezeken a helyeken olcsóbb általában mint a nagyobb hálózatoknál, így előszeretettel talál be a sok szarrágó mindenféle kotlával tankolni ilyen kutakra. Aztán véletlenül sem a kotlájukkal van a baj hanem az üzemanyaggal.

Amúgy, az E10 prémium ugyanúgy tartalmaz biokomponenseket mint a sima 95-ös benzin csak ehhez adnak még adalékot.

2022. jún. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

jajistenem...így terjednek a rémhírek.


A legjobb, amit tegnap olvastam(itt) hogy vizezik a benzint..

2022. jún. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
#6 Biztos aludt kémia órán az illető...
2022. jún. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

5: Értem, de a prémium benzinben kevesebb a bioetanol mint a 95-ös benuinben és az enyémbe a prémium benzint ajánlja a gyártó.

Ezért akartam tudni, hogy a prémium benzin minősége egyforma mindegyik kúton.

2022. jún. 7. 12:48
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#8 De a prémium 95 az nem etanolmentes. A prémium 95 az sima 95-ös benzin csak plusz adalék van benne.
2022. jún. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
#8 Akkor neked a 100-as benzin kell, abba minimális az etanol.
2022. jún. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!