Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell hatósági áron...

Hogy kell hatósági áron tankolni áron a benzines kannába?

Figyelt kérdés
Az a baj hogy dízeles a kocsim így nem megoldás hogy átlöttyintek egy kis benyát a végén a kannába is.
2022. jún. 8. 12:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
El akarod adni?
2022. jún. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Megkérnék egy éppen benzint tankoló embert, hogy löttyintsen 4litert a kannámba egy kétezresért cserébe, így egy kicsit ő is nyer rajta. Nekem meg egész nyárra elég lesz a fűkaszába.


Másik lehetőségként elvinném anyám benzines autóját, ha már az enyém dízel én nem az kell a kannába. Aztán ott csurrantanék bele pár litert. A MOL egyébként engedélyezi a 20liter kannába töltését, de ha nem magyar rendszámos autóval mész akkor a 720Ft-os árat kell fizetned.

2022. jún. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
A kuton nem azt fogják nézni mivel tankoltal, hanem milyen rendszamu kocsival jöttél.
2022. jún. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Fűkaszába meg fűrészbe kell
2022. jún. 8. 13:41
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor csak a shell kút ilyen hogy kannába tankolni nem enged hatósági áron?
2022. jún. 8. 13:44
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
MOL-nál forgalmit kérnek fizetéskor. Szerintem simán bepróbálkozhatsz vele, hogy kannába töltesz, majd odaadod a dízeles forgalmidat.
2022. jún. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

"Abban az esetben, ha a fogyasztó magyar rendszámú autóval érkezik a töltőállomásra, és ennek csomagterébe lévő benzinkannába szeretne megtankolni, 20 literig a hazai fogyasztónak továbbra is lehetősége van a hatósági áras tankolásra a kannába. Ezt ugyanúgy az autó hazai forgalmi engedélyével lehet igazolni."


Tehát tankolsz 20 literig kannába majd átnyújtod a forgalmit, mindegy, hogy abban gázolaj van hajtóanyagént. :D

Forrás: [link]


Mondjuk ez aztán tényleg a külföldiek megkülönböztetése, hiszen ha Jürgennek kell a magyar birtokán fűnyíróba benzin, azt drágábban veszi meg, mint a szomszédja Sanyi, akinek Jürgenhez hasonlóan TDI-je van, tehát a kútra ő is csak dísznek viszi az autóját.

2022. jún. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7 szerintem szó sincs ilyenről, Jürgen csak nyaralni jön a telkére, neki máshonnan van a fizetése, őt nem terheli meg a magyar infláció, az ő pénztárcáját nem kell megvédeni tőle. Szóval megveheti piaci alapon a benzint.

Ha Jürgen életvitelszerűen Magyarországon él, annak rendje és módja szerint le kéne cserélni a rendszamot a kocsiján és kaphat olcsóbban is.

2022. jún. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én odamentem dízel autóval megtankoltam gázolajjal, bementem fizetni, majd vissza, csoamgtartó ki, 10 literes kannát megtöltöttem benzinnel és visszamentem fizetni, ugyanúgy átadtam a forgalmit és ennyi, a kutas meg se rezzent. Meg nekem egy másik kútnál ahol egy másik autómat tankoltam ott mondta a kutas hogy a forgalmi azért kell hogy ezzel igazoljam hogy tényleg magyar rendszám van rajta, mert sok helyen nem látnak ki hogy tudják ellenőrizni, bemondani meg bármi lehetne elvileg. A forglamin ott van a rendszám, beüti a gépébe és ennyi, nem fogja nézni mivel megy.
2022. jún. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

totál nem nézik az autót, hogy most dízel-e vagy benzines és hogy mit tankolsz :D


20 liter max kannába, forgalmi oda ad, megnézik hogy magyar rendszámos vagy és adják 480-ért, ennyi.

2022. jún. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!