Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ideiglenes kivonva a forgalomb...

Ideiglenes kivonva a forgalomból státuszú autó vásárlásának a menete hogyan működik?

Figyelt kérdés
Most készülünk megvenni egy autót, amin minden más rendben van. Műszaki is friss rajta, rendszeresen vezetett szervizkönyves és minden. Csak a tulaj amiatt hogy már nem használta ideiglenesen kivonta a forgalomból. Az adásvételi szerződésben ezt higyan kell jelezni? Vagy Hogy lesz az autó újra forgalomba? Köszi!

2022. jún. 10. 19:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

A tulaj bemegy az okmányirodába és visszaállíttatja.

Utána kipróbálod, -mert ugye addig nem is mehettél vele- azután ha megfelel, akkor megírjátok az adásvételit.

2022. jún. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Ha saját kérésre van kivonva a forgalomból, és nem hatóságilag (azért ezt én megnézném a JSZP-n), akkor vagy az van amit egyes írt, vagy ha nem akarod kipróbálni, akkor semmi teendőd nincs mert a szerződés aláírásakor automatikusan vissza kerül a forgalomba.
2022. jún. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%

ugyanugy kell megvennetek minta nem lenne ideiglenesen kivonva


Lepapirozzátok és az átíráskor az okmányírodában újra forgalomba helyezik. ennyi

2022. jún. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Nem az átíráskor hármas, hanem még előtte, a szerződés aláírásánakpillanatában.

Mivel megváltozik a tulajdonjog, és a régi tulaj nem rendelkezhet más autójának a forgalomban való részvételről. Ezért történik automatikusan.

2022. jún. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
próba kört akkor is menni kell vele, kör nélkül nem vesünk autót. Elhagyatott földút ahol nincs rendőr.
2022. jún. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És ideiglenes kivonás miatt ha nincs meg a törzskönyv az gond?
2022. jún. 11. 10:00
 7/13 anonim ***** válasza:
14%
az én suzukimhoz sincs mert 1997 es akkoriban nem adtak
2022. jún. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Így már teljesen más a helyzet.

Igen, gond ha nincs törzskönyv, mert annak nincs köze az ideiglenes kivonáshoz. Az a tulajdonjogot igazolja.

Olyan nincs hogy azért nincs törzskönyve, mert kérésre ideiglenesen kivonták a forgalomból.

Egyre gyanúsabb a dolog, hiszen rendszeresen szervizelt, friss műszaki..., akkor miért vonatta ki a forgalomból? Ha meg ki akarta vonatni, miért a friss műszaki?

Én tüzetesen utána néznék ennek az autónak legalább a JSZP-n keresztül.

2022. jún. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Az volt az első, ott nem írnak róla semmi rosszat. Ez az eladó a 2. tulaja és kérelemre kivonatta. Ma megnéztük, de nem kötöttük meg az üzletet, mert nem volt szimpatikus az illető viselkedése. Benyögte hogy a törzskönyv nincs ugye, mert leadta mikor kivonatta...hagyjuk már. :D Ezért is írtam ezt ide, mert én úgy sejtettem, hogy ilyen nincs. Majd azt mondta 200.000 elpleg kell neki, amíg papírokat intéz..Milyen papírt, ha vittünk hivatalos adásvételi nyomtatványt, na mindegy. Mondtuk, hogy köszönjük, nem kell.


Köszönöm a válaszokat! Ment a Zöld mindenkinek! Nagyon legyetek résen ha kocsit vesztek ;)

2022. jún. 11. 13:06
 10/13 anonim ***** válasza:

Nagyon jól tetted, már a nincs törzskönyv is hatalmas redflag, mert azt nem kell leadni ideiglenes kivonatásnál, hiszen azzal igazolod a tulajdonjogát végső soron, az előleg papírokat intézni meg csak a hab a tortán :D

Ezek után nagyon kíváncsi lennék, egyáltalán az övé-e az autó, meg a végig vezetett szervizkönyv több évvel ezelőtti bejegyzésein megszáradt-e már a tinta.

2022. jún. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!