Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Éves karbantartó rutin hogyan...

Éves karbantartó rutin hogyan néz ki?

Figyelt kérdés

Most először van saját autóm és bevallom, hogy fogalmam sincsen miket kell rajta időszakosan csinálni, amit itthon is meg lehet oldani. A családban másnak nincs autója, így tapasztalat sincsen róla.


Amikre én gondolok:


- Tavasszal: gumicsere nyárira, légnyomás beállítása, szélvédőmosó tartály felöntése nyári folyadékkal. Fékbetétek ellenőrzése.


- Ősszel: gumicsere télire, légnyomás beállítása, szélvédőmosó tartály felöntése téli folyadékkal. Fékbetétek ellenőrzése.


- 10e km-ként: olaj-, légszűrő-, pollenszűrő cseréje, lámpák ellenőrzése.


- Alkalmanként: Külső-belső tisztítás.


Ezeken kívül van még valami, ami beletartozik az üzemeltetési rutinba? Hátul dobfékes az autó, ott honnan tudom, hogy a fékbetétek nem kopottak-e? Mert kívülről nem látszódik, vagy csak én nem tudom, hogy mit kell nézni.


A 10e km-es rutint a szerviz csinálja inkább? Meg tudom oldani itthon az olajcserét meg mindent, ha nem muszáj, akkor nem fizetek érte... De nem tudom hogy szervizben ezen kívül néznek-e mást is.


A fékolajat kell cserélni időszakosan? Arról semmit nem ír a szervizkönyve.



2022. jún. 13. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Én kb. ennyit tudok megcsinálni egyedül amennyit te, minden másra szerviz :D
2022. jún. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Gumit otthon nem tudsz cserélni, vagy legalábbis nagy nehézségek árán. Nekem ezért van külön téli és nyári felni, így egyben otthon cserélhető.

Pollenszűrőt én évi 2 alkalommal cserélem, a klímarendszert is ilyenkor kitisztítom.

Amit még szoktam: időnként benézek a motorháztető alá, hogy a hűtővíz és fékfolyadék szintje rendben van-e.

2022. jún. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 veterán vas ***** válasza:
Nem bántás, de ha azt írod "fogalmam nincs" akkor kétlem, hogy a fékbetéteket le tudod ellenőrizni.
2022. jún. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Felnivel együtt veszem a gumit és van nyomatékkulcsom is. Szerintem annyira nem megoldhatatlan feladat. :)
2022. jún. 13. 16:13
 5/8 A kérdező kommentje:
Úgy értem a fékbetét vastagságának ellenőrzése nem megoldhatatlan. Az első kerekeken szabad szemmel rálátok, de a hátsót takarja a dob... Arra nem jöttem hogyan lehet szétszedés nélkül ránézni.
2022. jún. 13. 16:14
 6/8 veterán vas ***** válasza:

"felnivel együtt veszem a gumit"


(én sokkal egyszerűbben mondom: leszedem a kereket) :D

2022. jún. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Autószerelő ismerősöm adott egy tuti tippet. Ha hátsó dobfékes az autó, akkor a kézifék kattanását kell számolni, mert ahogyan kopik a fékbetét, úgy kezd el egyre magasabban és magasabban fogni a kézifék. Azt mondta, hogy 3-4 kattanásra legyen beállítva új fékbetét mellett és ha már kétszer ennyit kattan, akkor már nagyon a végét járja a betét.
2022. jún. 15. 16:12
 8/8 veterán vas ***** válasza:

Azt tudod, hogy a bowden esetleges nyúlásával, sokkal hamarabb fog emelkedni a kattanások száma, mint azt a fékpofák kopása indokolná?

Viszont az egyes tipusoknál található fékpofa-utánállítónak köszönhetően, sosem fog feljebb jönni a kar, hiszen a szerkezet korrigálja a kopásból keletkezett hézagot.

Szóval ez a számolós dolog felettébb pontatlan. ;)

2022. jún. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!