Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit állítsak a kuplung...

Mennyit állítsak a kuplung bowdenen?

Figyelt kérdés

suzuki ignis benzines a kuplungot bowden müködteti.

Az elmult 1-2 hétben azt vettem észre hogy a padlóig teljesen benyomott kuplungpedél esetén se teljesen zökkenőmentes az 1-2 es sebbeségbe kapcsolás

Olyan "ragadós"

Gondolom nem emel ki teljesena kuplung

Gondoltam állítok a kuplungbowdenen, mert arra tippelek hogy a holtjáték kicsi és ezért nem emel ki


Na de, mennyit tekerjek befelé az állító csavaron?

1-2 fordulatot vagy többet?

Azért kérdem hogy ha neki állok legyen valami támpontom és ne kelljen már egy óráig ide oda tekergetnema csavart


Aki állított már kuplungbowdent az leírhatná ő mennyit tekert rajta....


kösz



#Suzuki #kuplung bowden beállítása
2022. jún. 14. 20:17
 1/6 hypno ***** válasza:
Ha tökig nyomott pedálnál sem old ki teljesen a kuplung, akkor nem kicsi a holtjáték, hanem nagy.
2022. jún. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Lehet hogy igazad van


de nem ez volt a kérdés


Mia kérdésre a válasz ha már ennyire vágod a témát?.)

2022. jún. 14. 20:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Feszítened kell a bovdenen, de én sem tudom (nem az 1-es vagyok), hogy merre kell tekerni.🤷‍♂️

De van ám erre egy nagyon fasza kis taktika.... Elkezded tekerni az egyik irányba, ha nem lesz jobb, akkor a másik irányba kell. Ha elsőre eltalálod, akkor szerencséd van

2022. jún. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerintemrá kell tekernem nem lefele. Csak az a kérdés mennyit tekerjek rajta. Na majd holnap kipróbálom
2022. jún. 14. 21:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Annyit, hogy ha kinyomod teljesen, és elkezded felengedni, a fogáspont és a teljesen benyomott pedál helyzete között legyen kb. 2 centi. Ha túl sokat tekersz be, az sem jó, mert olyan lesz mintha folyton a kuplungon pihentetnéd a lábad: enni fogja a kinyomócsapágyat.
2022. jún. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

na...


tekertem kb 1 fordulatot befelé


Most könnyű a váltás, kicsit feljebb fog a kuplung de majd megszokom


De van valami amit nem vágok...


1 darab anya van a bowden végén amit simán kézzel tudtam tekerni, nem kéne ezen lennie egy kontra anyának vagy valaminek ami rögziti?


Nem fog ez igy elállítódni?


Na majd kiderül:)


Mindenestre most könnyű a váltás, igaz kicsit feljebb fog igy a kuplung

De müködik rendesen!

kb 5 perc volt a művelet

2022. jún. 15. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!