Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Teherautó C rutin csak nekem...

Teherautó C rutin csak nekem nehéz a B kategória után?

Figyelt kérdés

Az oktatóm is idegbeteg, szerinte B- jogosítvány se való nekem, nem tudja, hogyan lett nekem...


Egyszer magyarázta el a dolgokat aztán csak kötekedik. A tanuló pályán a szalon pályán kívül semmi nincs kibojázva, csak össze vissza van firkálva minden.


Hol négyzett hol fehér csíkra kell figyelni... tükörben sokszor alig látszik a helyes ív és az is, hogyan akarsz tolatni.


Először a váltó miatt kiabál velem, ami xarrá van kopva, és erőből kell kapcsolni, aztán az index kar recseget egyet és az volt a baj.



2022. jún. 15. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Az igaz hogy Teherautónál +1200 kg-nál négyesből kell indulni és az 5. sebesség úgy viselkedik mint személy gépkocsinál a második sebesség, manőverezésre?
2022. jún. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

Képenb.szod 3x.

Fizettél érte, nem?

Én 1-et lazán elküldtem a qrva anyjába.

De a C-s oktatók általában még fszabbak, mint a b-sek.

2022. jún. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
#1, felezőváltós DAF 5.-ben indult, álló helyzetből, ha nem volt pót, egyenesen. Felső 4-es-ben megy lazán.
2022. jún. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Én 6 hónapos B kategóriás jogsival kezdtem a C kategóriát. Első rutin órán elgondolkoztam, hogy biztos kell ez nekem?! Egyébként ment minden, csak rohadt furcsa volt a nagy malomkerék kormány, hogy izomból kellett váltani, na meg a légfék.

Nekem is csak egyszer mutatta meg az oktató, a vészfékezésnél majdnem kirepültem a szélvédőn😂

Amivel tanultam, az 3.-ban volt olyan mint szgk-nál az 1-es, és 5-ben, mint a 2-es. Egyébként elindult 5.-ben is, mikor megállás után elfelejtettem visszakapcsolni alsósorba...

2022. jún. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Jah, a lényeg lemaradt. Nem menőzni akarok, de nekem viszonylag könnyen ment. Persze, volt hogy valami nem úgy ment elsőre, de minimum óraszámmal lett meg a rutin és a forgalmi is.

Amiket írtál, azok alapján nincs veled olyan nagy probléma, bár nem tudhatom. Nekem minden kategóránál volt olyan, hogy úgy mentem haza, hogy én vagyok a legbénább a világon, soha nem fog menni, oszt általában utánna, a következő alkalommal meg minden faszán ment. Ez olyan mint a hullámvasút.🤷‍♂️ Egyszer úgy mész majd haza, hogy, "nah, most milyen faszán ment" , oszt másnap meg úgy, hogy "minek kezdtem bele egyáltalán, balfasz vagyok"

Mondom neked, a vizsga előtti utolsó gyakorláson leszel a legbénább😂

Szóval igen, minden kategóriánál úgy éreztem néha, hogy szarul megy, aztán mégis meg lett mind minimum óraszámmal elsőre.😎

19/f

2022. jún. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

2-3 vagyok, nekem a c-s egy székesfehérvári idióta volt, a társam akivel voltam, majdnem össze is verekedett az oktatóval...

Egy ócska Iveco volt, 950 ezer km-rel.

Ráadásul kis C-s, vagyis 5 tonnás.

Mondjuk az E-s oktató se volt teljesen százas, az meg Budapesten mindig a kurvákhoz vitt minket...

2022. jún. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Általában bontószökevényeken oktatnak szóval ez természetes hogy alig lehet sebességet váltani. B után ez nagyon nagy váltás én is csak néztem amikor beleültem hogy ezzel hogy fogok a városba menni,egyáltalán hogy férek el a szembejövő mellett stb. Meg kell szokni, rá kell érezni a váltásokra hogy ne rángasson meg ne égesd a kuplungot ez majd idővel menni fog. Amúgy meg ki kell bírni azt a pár órát aztán mehetsz normális autókkal dolgozni ami fiatal,jó állapotú, automata váltós bár ezek inkább már CE-s autók ha csak C kategóriával akarsz dolgozni ott azért jellemző hogy ilyen sz.rokkal dolgoztatnak.
2022. jún. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
De előbb még meg kell csinálnia a GKI-t, és a PÁV minősítést is. És tachográf kártyát is igényelni kell. Csak utána mehet dolgozni. Kivéve, ha fegyveres szerv, közutas, vagy mentős. De PÁV akkor is kell majd. Egyébként nekem nem volt nehéz, minél nagyobb, annál könnyebb vezetni.
2022. jún. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem könnyű, nem véletlen, hatalmas felelősség minden másodperc ha ebben akarsz dolgozni. Így is felhígult nagyon a szakma, vége a sofőr hiánynak.
2022. jún. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sofőr mindig kellesz, a sok embert el kell látni ennivalóval .
2022. jún. 27. 18:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!