Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízeles autónál igaz, hogy...

Dízeles autónál igaz, hogy gyorsabb az egyenes mint benzines autónál a második sebességi fokozat?

Figyelt kérdés
Üdvozlett mindenkinek! Valakitől mintha olvastam volna ilyen, választ és kiváncsi vagyok hogy ez mennyire logikus.

2022. jún. 16. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
AZ egyenes gyorsabb mint a görbe.
2022. jún. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Mit értesz az alatt, hogy gyorsabb? Én eddig minden dízel autómnál úgy tapasztaltam, hogy az 1-es fokozat nagyon rövid volt, nagyon hamar leforogta a motor, pedig az autó még alig haladt. 2.-ba kapcsolva viszont már szépen megindult, az sokkal hosszabb volt.
2022. jún. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem ez típusfüggő.
2022. jún. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Milyen egyenes gyorsabb?
2022. jún. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
A benzines autómmal kettesben 90-nél szabályoz le a motor. Megnézném, milyen közútra szánt dízellel mész egyesben 90-el.
2022. jún. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
egy benzines autó 6500 körül tilt, a dízel inkább 5000. A többi a váltó áttételétől függ, de szerintem hülyesség általánosítani
2022. jún. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A benzines autómmal kettesben 90-nél szabályoz le a motor. Megnézném, milyen közútra szánt dízellel mész..."


Ma eszembe jutott a kérdés. Üzemmeleg motornál gyér forgalmú autópálya felhajtónál én is kipróbáltam: 1.6-os 160Le-s dízelmotor átlag autóban: 2. sebességi fokozatban a leszabályzásnál (~5200-as fordulat) 85-86 km/h-t mutat az óra.


A kérdező kérdése nem értelmes, nem derül ki, hogy mire gondol pontosan. Dízelnél általában hosszabbak a fokozatok a nagyobb nyomaték miatt, de a leszabályzási fordulat alacsonyabb. 4800-5500 körül szokott lenni. Míg egy benzines jóval tovább, 6000-7000-ig is simán elforog. Így ha az a kérdés, hogy leszabályzási fordulaton a dízel 1-es fokozatban, vagy a benzines 2-es fokozatban a gyorsabb-e, akkor egyértelmű, hogy az utóbbi lesz a gyorsabb: az áttétel is általában kisebb 2.-ban, hiába hosszabb esetleg a dízel 1-ese, fordulatban meg nem kérdés, hogy a benzines tovább forgatható.

2022. jún. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!