Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motoros rutin vizsgára készülö...

Motoros rutin vizsgára készülök és a vészkikerüléses feladatnál gondban vagyok. Tudnátok tanácsot adni? Elnézést, nem mindenhez értek, még kezdő vagyok.

Figyelt kérdés
Annyit sejtek, hogy az elvárt 45-50 km/h sebességnél már vmi ellenkormányzást kellene alkalmaznom, ami néha -nem tudatosan- de úgy érzem sikerül. A másik problémám, hogy a kikerülés után fékezve, kettesbe visszaváltva érkezek a kanyarodáshoz viszont ide behúzott kuplunggal érek. Ahhoz megtudjak fordulni tovább kell fékeznem, de így meg baromi lassú a sebesség a ketteshez. Váltsak még vissza vagy erőltessem a kettest, esetleg mivel "nagy" sebességgel érek oda engedjem ki a kuplungot? Az alapjárat fel van húzva, gázadás nélkül is megy a motor kettesben. Köszönöm!

2022. jún. 17. 09:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezeket az oktatótól is meg lehet ám kérdezni.
2022. jún. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos ezekre így nem kaptam, inkább csak általános észrevételeket.
2022. jún. 17. 10:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, hogy csinálod nincs kőbe vésbe, hogy hányadik fokozatban mész, kanyarodsz, vagy éppen behúzod kuplungot.

Nem igazán lehet a kérdésed szóban megválaszolni, ezt gyakorlatban lehet megmutatni.

Szerinted motorozás közben azon agyal bárki is, hogy hányadikban van és hogyan váltson vissza? Az ellenkormányzás meg egy ösztönszerű mozdulattá vált nálam, például - hogy pontosan azon az íven motorozzam amit kinéztem a kanyarban.

Nem lesz ott semmi gond szerintem nálad, gyakorolni kell és menni fog, próbálj meg többféle dolgot kipróbálni!

2022. jún. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!