Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell a generátor töltését...

Krómgyűrű kérdése:

Hogy kell a generátor töltését mérni, ellenőrizni?

Figyelt kérdés

Egy motorkerépárnál van az a jelenség, hogyha nincs gyakran indítgatva, akkor egyszer csak nem indul, az önindító meg sem forgatja a motort. Először azt hittem a hideg, téli idő miatt, aztan ki lett szedve az akkumulátor és be lett téve meleg helyre.

Amikor nem indul, ekkor szoktam feltenni 2-3 órát tölteni, aztán minden "szuper".

Azonban legutóbb mentem egy 6-7 km-t és minden szó nélkül leállt. Már akkor is nehezen indult és hallani lehetett, hogy nehezen teker az önindító, de beindult, majd a célhelyen is nekiálltam tölteni az akksit 3-4 órát.

Hazafele már semmi baja nem volt.


Hibás a generátor? Nem tölt rendesen? Esetleg csak az akkumulátor rossz?

Hogy tudnék nekiállni? Multiméter van itthon.



2022. jún. 17. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Az az akksi valszeg kuka.
2022. jún. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Toltsd fel estere, vedd le a toltorol, es reggel merd meg a feszultseget. Ha 12V-os es te terheletlenul 12V-ot vagy kevesebbet mersz rajta, kuka. Ha nem, meg mindig lehet h. a motorodon van valami ami 'eszi', egy kisebb zarlat, rossz erintkezo, stb.
2022. jún. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor a generátor nem valószínű, hogy rossz, inkább az akkumulátor, illetve csatlakozási problémák lehetnek?

A multiméter hova kell állítani akkumulátor mérésekor?

2022. jún. 17. 12:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Feszultsegmeresre, es lehetoleg egyenaramra.
2022. jún. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. jún. 17. 13:35
 6/7 A kérdező kommentje:
Megmértem az akksit, nyugalmi állapotban 14-14,5 V-ot mutat.
2022. jún. 18. 10:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor annak semmi baja, marad az hogy nem tolt a generator vagy valami allo helyzetben is leszivja.
2022. jún. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!