Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket érdemes megvásárolnom...

Melyiket érdemes megvásárolnom? Többi lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szóval autó vásárlás előtt állok, ez lenne az első autóm.

Párat ki is néztem magamnak csak dönteni nem tudok, ezek között vacillálok:


Peugeot 407 (De ez azért felejtős mert az épp darabok drágák az én pénztárcámnak)

Citroën C5

Mazda 3

Bár gondolkoztam a Peugeot 307 Kombis változatán is


Ezekből csak benzineseket néztem mert, nem nagyon rohangálnék nagy távra kb (35-40 km) + községben élek szóval max a szomszédos település vagy csak falun belül mennék vele.

Persze ritkán (nyaraláskor, kiránduláskor, stb) mennék vele csak nagy távra.


Azért kérdezlek titeket, mert személyes/szakmai tapasztalatokra, és véleményekre egyenként kíváncsi.


Szóval aki emellé javasolna autót, az hasonlót és benzinest, klímásat nézzen.

Ha valaki kérdezné miért néztem ilyen autókat ilyen távra, azért mert hogy szeretném az első autómnak legyen megjelenése, egyfajta "eleganciája".


Nem és nem szeretnék Suzuki Swift-et és sem Astrát. Egy kicsit kiszeretnék tűnni tömegből (ha már ez lehetséges egy kicsit is), és ha már van egy 600 ezer forintos keretem akkor kihasználnám.


Szóval aki nem csak fröcsög és érdemi érveket ír le az egyes autókról azt nagyon szépen megköszönném.


Ha valakit érdekelné: 20/F



2022. jún. 19. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Úgy elszálltak a használtautó árak, hogy ezzel a kerettel nem nagyon tudsz kitűnni a tömegből. Főleg ha ez a teljes keret, és nem csak az autó ára.

A japán szívó benzinesek megfelelő karbantartással kimennek a világból, és nem is annyira sablon autók, de ennyiért nem nagyon kapsz olyat ami nem rozsdásodik.

2022. jún. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1. Válaszoló

Hát sajnos igen, eléggé elszálltak az árak mert voltam használt autó kereskedésben, és csak néztem hogy amilyen kaliberű autó amit én nézek az kb. 750 ezer forint fölött kezdődik.

2022. jún. 19. 13:31
 3/7 A kérdező kommentje:
De köszönöm a javaslatodat, utána is lesek!
2022. jún. 19. 13:31
 4/7 anonim ***** válasza:

C5-ről egy videó


https://www.youtube.com/watch?v=z_QCZh4M5RU


Ha muszáj ezek közül választani én a 307-est erőltetném.

2022. jún. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Minden rosszindulat nélkül, ebben az árkategóriában mindent felülír az állapot, legyen a tetszés sokadlagos szempont, könnyű rákölteni az autó árához mérhető összeget ha belenyúlsz. Próbálj ismerősi, rokoni körben érdeklődni, hátha valaki pont eladná az autóját, ami rendben volt tartva. Illetve egy állapotfelmérő szakemberre érdemes egy kis pénzt szánni, még ha megvan 20-30 ezer is, többszöröse lehet a spórolás.
2022. jún. 20. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ennyi pénzből nem fogsz kitűnni a tömegből ezekkel az autókkal meg pláne nem.
2022. jún. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hiába jók a japán autók és mennek ki a világból ennyi pénzért ne vagyél mazda 3at mert nagyon rohadnak, és a lakatolás nagyon drága.... C5 ből ennyiért sajnos a kínálat legalja van csak, a 307 lehet a legjobb választás a felsoroltak közül.

Ha valamilyen típus érdekel olvass róla népítéletet (totalcar) nézd meg a típushibáit ( facebook csoportok, tipushibak.hu stb..) de ezek 15+ éves autók tehát hiába jó a tipus ha az előző gazdája nem szervizelte. Ha az autót mész megnézni vigyél olyat magaddal akk ért hozzá, hogy ne fussatok bele rossz, elhanyagolt, erre az eladásra összetákolt autóba

2022. jún. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!