Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóm első indítás után...

Az autóm első indítás után kb. 30 kilométer megtételéig nagyon jól húz, azt adja amit várok, de aztán mintha eltűnnének a lóerők, és a gázpedál is más.. (?)

Figyelt kérdés
Egy Audi A4 B7 2.0 TFSI-ről van szó, automata, az autóval minden rendben van, nem rég nézettem át, de ez az egy dolog nem hagy nyugodni. 250 lóerőre képes jelenleg. Mikor 30 kilométer után adok egy kis gázfröccsot, akkor nem vált vissza, de ha igen, nem húz úgy az autó, mint az első 30 km alatt. A gázpedál érzete is másabb, mintha megnőne a holtjáték. Nem gyorsul olyan jól stb. Szerintetek mitől lehet ez? Fojtószelepet tisztítani kellene?

2022. jún. 24. 06:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Bármi lehet, elektromos hiba vagy akár dugulás is.
2022. jún. 24. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ZF féle hagyományos automata van benne (ami ritka ennél) vagy multitronic?
2022. jún. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Multitronic van benne.
2022. jún. 24. 10:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor lehet hogy a váltóval van valami, a multitronic sajnos nem a feltétlen megbízhatóságról híres.
2022. jún. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazából most cseréltettem benne olajat, szépen vált, csak ez az egy dolog az ami bosszant egy kicsit...
2022. jún. 24. 12:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Intercooler hűt rendesen? Nekem is feltünt,hogy mikor 35 fok van kint egyértelműen gyengébb a gázreakció. Kora reggel vagy késő este semmi gond nincs. Nem mondom, hogy 50%al gyengébb nagy melegben,hanem olyan 15% al. Nekem féltünk mert hozzá vagyok szokva. Ha más vezezné lehet nem venné észre.
2022. jún. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most kicsit kimentem meghúzatni, első indítás után megvártam amíg a motor 90 fokos lesz, utána nagyon durván jól gyorsult, hamar megvolt a 100, a gázpedált is sokkal finomabban kellett kezelni. Kíváncsi voltam, mikro jön elő ez a probléma, kb 20-25 km után, mikor már a motor teljesen felmelegedett. Zavar ez a dolog nagyon igazából. A váltóval nincs semmi gond, az szépen visszavált mindig ha nagyobb gázt adok, az autó egyszerűen nem húz annyira, mint az első indítás után...
2022. jún. 27. 09:06
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy nem megy az autó, a gond az, hogy lassabban gyorsul fel az adott sebességre, mint előtte.
2022. jún. 27. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!