Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jellemzően csak idősek hajtana...

Jellemzően csak idősek hajtanak fel forgalommal szemben az autópályára vagy fiatalokkal is "megesik"?

Figyelt kérdés
Mi lehet ennek az oka? Csak az öregség vagy más is?

2022. jún. 24. 14:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a fiatalokkal is megesik, amúgy az időskorban tényleg sokszor kevésbé figyelnek
2022. jún. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

figyelmetlenség.

bármilyen korosztállyal előfordulaht.


A Lágymányosi hídnál a halálos balesetnél pl. néptáncos fiatalok voltak. :(

2022. jún. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon sokan vezetnek, akiknek nem lenne szabad.

Az autópályára szemben felhajtós eseteket mondjuk tipikusan demens öregek okozzák. Aztán mikor szembetalálkoznak az egymás seggében vonatozó "énvagyokazutakkirálya" belsősávberletes 0 követési távolságos konvojjal, akkor lesz is belőle komoly baleset.

2022. jún. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Azzal is megeshet, hat valaki nincs hozzászokva osztott pályás úthoz. Neki a táblák is újak lehetnek. Jó, tudom, akkor hogyan vizsgázott?!

De tegye fel a kezét az, aki az összes tábla pontos elnevezését, jelentését ismeri, azok kombinációjával is megbirkózik, de csak tankönyvben látta valamikor?

2022. jún. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

Fiatalokkal is előfordul. Ismerek egy 30 körüli srácot aki pár éve szintén felhajtott az autópályára szembe.


Idősekkel azért gyakoribb. Ritkán vezetnek. Pláne autópályán. Nem ilyen forgalmi körülmények között szerezték a gyakorlatokat. Nem biztos hogy tudják értelmezni a táblákat.

2022. jún. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Fiatalokkal is megesik. De azt nem értem hogy oké a felhajtónál analfabéta, na de az sem tűnik nekik fel hogy már a századik autó megy velük szembe?
2022. jún. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ezt mondjuk én sem értem. Nem hogy félrehúzódna a leállósávba és leállna. Nem. Nyomja a gázt a belső sávban és tolja a swiftnek vagy a yarisnak.
2022. jún. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
én ennél a mostaninál néztem, hogy végül is az út úgy van felfestve, hogy mutatja az irányt, hogy jut eszébe másfelé menni?
2022. jún. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell kiragadni ilyeneket.

M. Rihárd hány éves és halálos baleset volt .

De legalább annyi fiatal vagy fiatalabb is felhajt szembe a pályára.

Mostanában minden napra esik vonat és autó halálos baleset.

Ez szinte mind fiatal.

2022. jún. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Azzal is megeshet, hat valaki nincs hozzászokva osztott pályás úthoz. Neki a táblák is újak lehetnek. Jó, tudom, akkor hogyan vizsgázott?!"

Jó 15 éve szereztem a jogosítványomat megyeszékhelyen. A gyakorlati oktatás során nem volt szerencsém osztottpályás úthoz. Egész egyszerűen akkor még mifelénk nem volt sem autópálya, sem autóút, sem 2x2 sávos főút. Mások is lehetnek ezzel így.

Persze ettől még ismerni kell az osztottpályás utak működését is, ha arrafelé jár az ember. Ráadásul általában eléggé hülyebiztosak, jókora, figyelemfelkeltő táblák próbálják megakadályozni, hogy valaki rossz irányban haladjon rajtuk. Viszont aki így járnak, az - a figyelmetlenség mellett - sokszor pánikba is esi. Van, hogy nem is akart felhajtani az autópályára, csak elkeveredett, olyan is akad, hogy nem jó irányban hajt fel az útra vagy túlmegy a lehajtón, ettől pedig megijed. Ilyenkor még a nagy, sárga szegélyű táblák jelentette inger is túl kevés, mert csak arra figyel, hogy mihamarabb a (neki) megfelelő irányba menjen, minden mást kizár.

2022. jún. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!