Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki melyik benzinkútra esküszik...

Ki melyik benzinkútra esküszik, hogy jó minőségű az üzemanyaga?

Figyelt kérdés
Sima hagyományos benzin lenne számomra az érdekelt. Hallottam már olyat is hogy tankoltak és többet fogyaztot az ottani benzin mint másik kúton tankoltból.

2022. jún. 24. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Natúr 95-ből még nem igazán éreztem különbséget sem teljesítmény, sem fogyasztás szempontjából a Shell, OMV, Auchan és valami noname benzinkutak között. Az egyetlen kivétel a MOL, ott egyetlen egyszer tankoltam natúr 95-öt és érezhetően gyengébb lett az autó, meg alapjáraton hidegen néha dadogott is. Elfogyott, telenyomtam OMV 100-zal, hogy kitakarítsa azt a szutykot a rendszerből és teljesen elmúltak ezek a tünetek, szóval nem az autó hibája volt.


Egyébként én OMV és Shell párti vagyok. Régebben a Shellnél tankoltam kényelemből, 100-asat, mikor még olcsó volt a benzin 2020-ban, mostanában inkább OMV, mert a 100-asat fizesse meg a halál, a 95-ből pedig annál a Shell kútnál nincsen V-Power, az OMV-nél viszont van MaxxMotion. A full natúr 95-öt nem tankolom.

2022. jún. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sokan írták itt a gyk-n hogy az OMV nem vált be nekik, a Shell igen, nekem eddig mind ugyanolyan volt. Próbáld ki mindet aztán meglátod a te autód érzékeny-e rá.
2022. jún. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően az OMV-n és pár kisebb magánkúton kívül mindenki a MOL-tól veszi, Magyarországon a Shell is. Szóval olyan nagy különbség nemigen lehet sima és sima benzin között.
2022. jún. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Legközelebbi kút MOL, tehát mindig ott tankolok. Amikor jártam az országot munka miatt, akkor auchanba tankoltam amikor csak tudtam, sosem éreztem semmi különbséget, legfeljebb a pénztárcámba.
2022. jún. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Régebben az a hír járta, hogy minden kúton MOL benzin van, minden cég tőlük veszi, kivéve a 99-100-as benzineket. Nem tudom hogy igaz-e, de meglepődnék, ha a sima szabványos 95-ös benzinek között érezhető különbség lenne.
2022. jún. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem a saját szubjektív preferenciám (nem végeztem objektív laborméréseket):

Shell. Ha ez nincs, akkor:

OMV. Ha ez nincs, ekkor:

Mol. Ha ez nincs, akkor bármi más ami van. Hatalmas különbségeket én sem fedeztem még fel.

2022. jún. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha elinduláskor balra kell mennem, akkor OMV, ha jobbra, akkor MOL. Mindez azért, mert azok esnek útba. Sosem érdekelt, hogy melyik kútnál tankoljak.
2022. jún. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Alapvetően az OMV-n és pár kisebb magánkúton kívül mindenki a MOL-tól veszi, Magyarországon a Shell is."

Az alapbenzint.

De az adalékolás minden vevőnél más és más.

Van, amelyik a MOL-tól eleve úgy rendeli meg, hogy milyen adalékokat keverjenek bele neki. Meg van, amelyik maga keveri.

Ahogy az ásványvizes flakonokban is mindben H2O van főleg, meg a csapból is mindenhol H2O folyik. Mégse ugyanaz a Peridot ásványvíz, meg a pesti hipóízű csapvíz.

2022. jún. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%

#1


"Az egyetlen kivétel a MOL, ott egyetlen egyszer tankoltam natúr 95-öt és érezhetően gyengébb lett az autó, meg alapjáraton hidegen néha dadogott is. Elfogyott, telenyomtam OMV 100-zal, hogy kitakarítsa azt a szutykot a rendszerből és teljesen elmúltak ezek a tünetek, szóval nem az autó hibája volt."


Na én pont ugyanezt csináltam a hétvégén... :) Bánja a f*szom a piaci felárat, vettem én is MaxxMotion 100-ast. 10 ropival fizettem többet a teli tankért, de kb. lesz*rom, normális benzin van a kocsiban.

2022. júl. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!