Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autó tankolónyílásán, van...

Az autó tankolónyílásán, van egy kis fém billenő ajtó, az mi célt szolgál? Ha leveszem a tanksapkát akkor látszik.

Figyelt kérdés

2022. jún. 26. 06:44
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Kikell szedni belőle ha letelik a garancia.
2022. jún. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Hogy ne tudják kilopni belőle az üzemanyagot.
2022. jún. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Attól még kilopható, a tankolópisztoly is bemegy,nem?
2022. jún. 26. 06:51
 4/6 anonim ***** válasza:
10%
#3 De ahhoz nagy erővel kell megnyomni, plusz csak a pisztoly tudja úgy megynomni hogy kinyíljon.
2022. jún. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is ilyen és én se tudom, hogy mire jó.

Tankoláskor a pisztoly simán benyomja, még csak ellenállást sem fejt ki. Volt már hogy töltöttem üzemanyag adalékot a tankba próbából. A flakonra egy műanyag csőrt kellett felcsavarni és azzal beleönteni a tankba. Ez a sima műanyag cső is simán benyomja.

Sőt, próbáltam már, hogy tömlőt dugtam le a tankba. Az is simán félre tolja. Egyedül a kihúzásra kell figyelni, mert ha hirtelen húznám ki, akkor van hogy beszorul a tömlő, ahogy becsípi. De ilyenkor kicsit visszatolom és finoman húzom kifelé, akkor nincs ilyen gond. Szóval én sem értem pontosa, hogy ez hogy tudja a lopást megakadályozni.

2022. jún. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 veterán vas ***** válasza:
100%

Ez egy fém zárófedél, ami az üzemanyag csövet kellene hogy lezárja.

Úgy működik, mint egy rugós visszacsapó szelep.

Elvileg lopás gátló, gyakorlatilag csak egy kis rugós kallantyú amit könnyedén félre lehet feszíteni.

2022. jún. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!