Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Műszaki vizsga állomásra...

Műszaki vizsga állomásra miért raknak Hell italautomatát?

Figyelt kérdés

Szoktam időnként JSZP-zni és múltkor láttam egy olyat, hogy ahogy az autó állt benn a vizsgasoron ott virított mögötte egy rendes nagy Hell automata mint ami ilyen plázákban meg középületek előterében stb szokott lenni.

Felmerült bennem, hogy annak ott a vizsgahelyen mi értelme van? Tekintve, hogy a vizsgasorra, ahol az autó áll, úgyse mehet be vagy tartózkodhat ott az ügyfél/autótulajdonos. Miért nem az ügyfélváróba teszik inkább? Vagy létezik, hogy annak a néhány ott dolgozó szerelőnek/vizsgáztatónak lenne ott az automata?



2022. jún. 27. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a dolgozók csak vizet és száraz kenyeret kaphatnak.
2022. jún. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Tekintve, hogy a vizsgasorra, ahol az autó áll, úgyse mehet be vagy tartózkodhat ott az ügyfél/autótulajdonos."

Én mindig ott állok az autó mellett. Sosem zavartak el.

2022. jún. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
kedvező szerződést sikerült kötni a céggel...a jattot meg el kell költeni...
2022. jún. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
6%

#2 Úgy zavarnálak el, mint a szart. :D Maximálisan megértem, hogy miért szeretné nézni valaki a munkát, de hidd el, hogy a szerelő nem szereti. Egyik sem. Ha nem zavar el, akkor az egyszerűen csak udvariasság, de sokkal jobban díjazná, ha nem lennél ott.


A tapasztalat(om) azt mutatja, hogy 10-ből 5 ember okoskodik, ami nyilván a legrosszabb. További 4 útban van és feltart. A maradék 1 tisztes távolból csendben néz, oké, de a tekintet is zavaró tud lenni, szar úgy dolgozni, hogy minden mozdulatodat figyelik.


Arról nem is beszélve, hogy egy műhely nem éppen veszélytelen. Konkrétan JOGILAG tiltja a törvény, hogy bent legyél, feltételezve, hogy nem fekete garázsban szereltetsz, hanem legális szervizben, ahol adnak a szabályokra. Ha téged baleset ér, a szerviz a felelős. Nem mondhatja azt a szerviz, hogy "saját felelősségre ment be", mert a szerviznek jogszabály írja elő, hogy ki kell tessékelni az illetékteleneket a műhelyből.


A veszélyekről meg annyit, hogy múltkor kolléga hátsó hídszilentet húzott be, elfáradt a menetes szár és elszakadt, repült vagy 10 métert. Múltkor én kalapáltam valamit, elszállt a kalapácsfej, kiverte az üveget 5 méterrel odébb. Pont ma történt, raktam össze egy hátsó dobféket, az egyik rugó elszállt, majdnem fejen/szemen kapta kollégát. Mi van akkor, ha ilyeneknél pont ott áll egy civil és kiverik a szemét/fogát/akármit? Ismétlem, a szerviz a felelős. Nincs kérdés, a szerviz lesz felelősségre vonva.


Természetesen a tulaj kap lehetőséget arra, hogy bejöjjön. Legalábbis nálunk. Például átvizsgálásnál átnézem az autót, utána leteszek mindent és amíg megírom a papírokat, addig a tulajnak a munkafelvevő megmutogatja és elmagyarázza a hibákat. Utána vissza kifelé. Ilyen kompromisszumot tudunk biztosítani, hiszen nem azért nem lehet ott, mert biztos csalok, meg olajat/benzint lopok, meg miegymás, szóval kap lehetőséget rá, hogy erről meggyőződjön. De amikor az autót emelgetem, meg dolgozok az autón, szerszám van a kezemben, akkor civilnek a műhelyben helye nincs és amíg ott van, addig nem csinálok semmit. Ha ez valakinek nem felel meg, akkor keressen másik szerelőt.

2022. jún. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"feltételezve, hogy nem fekete garázsban szereltetsz, hanem legális szervizben"


Helyi márkaszerviz. Szervizeltetni is ott szoktam és műszaki vizsgára is oda járok. Mindig az autó mellett vagyok, sosem szóltak hogy nem lehet. És nem én szoktam erőszakoskodni, tehát ha azt mondják, hogy nem lehet, nyilán elfogadom. De mivel amúgy is ott várnék, nekem is jobban telik az idő, mint hogy állok valahol és bámulok magam elé.

10 éve oda járok. Lehet azt is tudják már, hogy nem vagyok az az okoskodó, locsogó-fecsegő és mindig láb alatt lévő ügyfél. Az autó mellett vagyok, nem vagyok útban, nem megyek az emelő alá vagy az aknába, ez evidens. Ha kell csenden elálldogálok a sarokban, engem nem zavar.

2022. jún. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Pedig igaza van a 4. válaszolónak, mégha nem tetszik egyeseknek.
2022. jún. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 krwkco ***** válasza:
100%

"Pedig igaza van a 4. válaszolónak, mégha nem tetszik egyeseknek."

Ha a rendeletek kormányoznák a valóságot, akkor valóban igaza lenne. Mert akkor a szerelők is a gyári leírásoknak megfelelő munkát végeznének.

Természetesen nem szereltettem soha 4-essel, aki egy csodaszerelő, de mindig ott álltam az autóm mellett és láttam, hogy ami nem okoz azonnali hibát, azt a gyári ajánlást a szerelők gyakran nem tartják be. Legyen az szakszerviz vagy magánszerelő. Csak néhány példa, amit láttam:

- gumicsövön fellógatott féknyereg

- a féktárcsa nem volt felszerelés előtt zsírtalanítva

- a fékfolyadékot nem szívták le a betét visszanyomása előtt

- a fékfolyadékcserét nem átlátszó csővel csinálták

- a kuplung felől nem cserélték a fékfolyadékot

- generátor szerelésnél nem vették le az akkusarut. A kulcsról átugrott a szikra.

- a kerékcsavarokat nem nyomatékkulccsal húzták meg. A gyertyákat sem 15 Nm-rel, hanem tiszta erőből. És általában semmilyen csavarnál nem használtak nyomatékkulcsot.

- trafócserénél véletlenül lehúzták a gyertyáról a gyertyapipát és nem nyomták vissza

- a szerelő nem tudta, hogy hogyan kell kihúzni a Fordnál a féltengelyt. Addig feszegette szerelővassal, amig letört egy darabot a váltó burkolatából.

Hirtelen ennyire emlékszem vissza.

2022. jún. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!