Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sikeres forgalmi vizsga után...

Sikeres forgalmi vizsga után JELENLEG mi a teendő?

Figyelt kérdés

Elsősorban azokhoz szól a kérdésem akik IDÉN vagy MAXIMUM TAVALY vizsgáztak. Mi kell, mi nem, mikor mehetek okmányirodába. Illetve valós-e az hogy a jogosítvány megérkezésig létezik egy papír ami 30 napig érvényes és azzal lehet vezetni.


Szépen kérem tényleg az írjon aki ebben dolgozik, vagy most vizsgázott, mert nem az érdekel hogy 5-10 éve te neked mi volt a teendőd. Ha nem változott azóta akkor sem neked szól a kérdés.



2022. jún. 29. 20:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Tavaly szeptemberben vizsgáztam. Amint sikerült, elköszöntem az oktatótól, majd beballagtam az okmányirodába, és igényeltem a jogsit. Kaptam egy papírt, amolyan ideiglenes jogsit, amivel akár azonnal autóba ülhettem volna. Ez egyébként nem 30, csak 20 napra volt érvényes, ha jól emlékszem, de lényegtelen is, mert kb. 5 nap múlva megérkezett postán az igazi jogsim is.
2022. jún. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Májusban volt az utolsó vizsgám, ami sikeres volt. Vizsgán nem kaptam semmi papírt, csak azt a szöveget,hogy várjak a hét végéig,lehet hogy érkezni fog egy email vagy sms és azzal már vezethetek ideiglenesen. Ha ez nem történik meg, utána héten mehetek az okmányirodába jogosítványt igényelni. És akkor kaptam egy papírt. Jogosítvány kérelméhez adatfelvétel vagy mi volt a címe...rajta van az a fotó, ami majd a jogsidon is rajta lesz. Ezen a papiron van nem valami feltűnően kb egy harminc napos határidő, amíg ez a papír vezetésre jogosít. Persze csak saját felelősségre. Ha nem első jogsi, akkor fizetni is kell érte és neked kell bemenni majd a kész okmányért napok múlva, leadva a régit.

Ha első, akkor majd ki lesz postázva. Valószínűleg ez több idő, mint amikor személyesen átvehető, mert nekem az 3 nap volt, 3 nap alatt kész volt és mentem is érte. Ehhez képest mindenkitől azt hallom hogy legalább egy hetet vártak,mire megjött.

Nekem azt mondták,hogy a sikeres elsősegély vizsgáról azt a kis papírt is be kell vinni, de tőlem nem kérték. Hanem az orvosi alkalmasságit, személyi okmányokat és ennyi.

2022. jún. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Na köszönöm az infókat. Többségében én is ezt hallottam, csak azért is tettem fel a kérdést, mivel mind az iskola, oktató és VB is mást mondott. Közelemben meg nincs senki aki most vizsgázott volna. VB tudta szerint nincs is ilyen papír amivel vezethetek, csak a jogosítvánnyal mehetek.
2022. jún. 29. 21:40
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Ez egy örök vita itt, hogy az ideiglenes papír feljogosít e vezetésre. Többször olvastam itt, hogy igen, de az ellenkezőjét is.
2022. jún. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a papír régen valóban nem jogosított még fel a vezetésre, ha első jogosítványról volt szó, de még az első covid hullám idején kiadott kormányrendelet értelmében már lehet annak a papír birtokában is vezetni. Gondolom elhúzódtak a kézbesítések és így egyszerűbb volt megoldani a helyzetet.
2022. jún. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
2020. júniusban változott a szabály, azóta vezethetsz a papírral a jogsid kézhezvételéig, de max. 30 napig.
2022. jún. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Na akkor az újaknak is köszönöm az infót, akkor már értelmet nyert a leírásomban hogy most vizsgázottak véleményét/tapasztalatát várom mert akkor ezekszerint nem is olyan régen változott ez a szabály. Köszönöm, mindenkinek ment a zöld pacsi
2022. jún. 30. 03:10
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok.

En jovo heten vizsgazom, nagyon nehez volt nektek? :(

2022. jún. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly augusztusban vizsgáztam, lehet vezetni a papírral. Rá is van írva, hogy feljogosít a forgalomban történő részvételre.
2022. jún. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#8 sok sikert a vizsgához!


Nehéz volt lélekben a vizsga előtti hét, és az egész ahogy kikészitett, meg stresszeltem miatta, még az utolsó pillanatban is. De a vizsga nem volt nehéz. Talán egy picit a parkolás, de az gyakorlás kérdése.


Őszintén, úgyis akkor kéne menned vizsgázni, amikor már tudsz vezetni. Akkor pedig nem lesz nehéz

2022. jún. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!