Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Menet közben kigyulladt a...

Menet közben kigyulladt a check engine hibakód? 2 hete volt szervizben, műszakin. azt olvastam hogy valamelyik autónál azt is jelentheti hogy lassan szervizbe kell menni,olajcsere közeledik.Ez lehet csak a baj?Semmi egyéb fura dolgot nem tapasztaltam

Figyelt kérdés
Miután elhoztam a szervizből láttam hogy nem lett kiütve a kulcs jelzés illetve a hibakód megjelenése után írta hogy 1300 kmer múlva szervíz.
2022. jún. 29. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Bármit jelenthet.
2022. jún. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%

diesel?


1300 km után nem fog elindulni (letilt) ugy hogy elkéne mennia szervízbe


És ne hagyd otthon a bankkártyádat:)

2022. jún. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Benzines. 2001-es Peugeot 206
2022. jún. 29. 21:23
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
akkor nem szóltam:)
2022. jún. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A check engine, és , hogy kidobta a szervízkulcsot, két külön dolog lehet. A kulcsjelzés általában csak az időszakosan, kilóméterfüggő karbantartásokra vonatkozik. Lehet ez bármi, olajcsere is vagy csak ellenőrizni kell pár csavart. Gyakran ezt még otthon is ki lehet ütni, nem kell hozzá számítógép

Hogy pontosan milyen karbantartásnak jött el az ideje, arra ott van az autód kézikönyve.

Viszont ha kidobta a check engine-t, akkor az autó motorvezérlője, nem megfelelő működést érzékelt, pl nincs megfelelő benzinyomás, vagy egy érzékelő tűrésen kívüli értékeket mér stb, és ezért kapcsolta be a hibalámpát.

Vidd vissza a szervízben, mert akár komoly gond is lehet, vagy annak előjele, így jobb minnél előbb kiolvasni a hibatárolót.

2022. jún. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A csavarkulcs jel az csak az időszakos szerviz emlékeztető. Te is le tudod nullázni, talán az óracsoporton a gombbal.


A check engine viszont motorhiba jelzés, azt csak obd porton keresztül lehet olvasni/törölni.

2022. jún. 30. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!