Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opelek most már felejtősek...

Opelek most már felejtősek hogy a Stellantishoz tartozik?

Figyelt kérdés
Opel

2022. júl. 2. 08:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Eddig sem volt jobb a GM vagy a PSA alatt....
2022. júl. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%

az opel 2000 után átalakult valami mássá.

Szexshop kellékké inkább.

2022. júl. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Nekem még egy a GM-korszak végi van, 2018-ból. Nem hiszek ebben a régen minden jobb volt maszlagban. De van összehasonlítási alapom, mert voltak korábban is Opeljeim. A minőségben nagyon is látszik a mélyrepülés. Mindenen spórolnak, amin csak lehet. Kívülről nézzen ki valahogy, legyen eladható egy jó kis marketinggel a termék, a többi nem számít. Sajnos én ezt tapasztalom. Meg a hozzállás, ami nagyon bosszant. Annak idején még a tv-reklámban is az On-star szolgáltatással reklámozták akkoriban az Opeleket. Megvetted, hogy hű de jó, már egy Opel is tud ilyet. Amúgy tényleg jó, hasznos dolognak tartom. De 1,5 évig volt csak alkalmam élvezni. Megvette a PSA a márkát. Nekik ez nem kell, mert nem akarnak rá jogdíjat fizetni. Az hogy te súlyos pénzeket fizettél az on-star működéséhez szükséges hardverére az autódba, az a PSA-t nem érdekli. A pénzed jól jött, de mostantól így jártál, le vagy szamócázva. Mostantól egy 150.000Ft-os dísz az autódban, nézegessed...

Engem az ilyenek nagyon dühítenek. Lehet hogy más márkával se járnék sokkal jobban, de az ilyenek miatt nálam biztos hogy megszakad az évtizedek óta tartó Opeles hagyomány és a következő autóm már más márka lesz.

Az a mostani L Astra számomra még Opeles szemmel is egy hányinger. A külseje se valami szép, a belseje, műszerfal meg mint valami Lada Samaráé. Az ára meg egy vicc. Biztos vagyok benne, hogy már nem lesz tömegautó.

2022. júl. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%

Hát igen felelytőzs, mivel:


francija auto ijen== RÓSZ


nímet autó ijen == JO

2022. júl. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Na a másik, meg az Opel márkaszervizekben a 4-5 éve elkezdődött zuhanó színvonal.

Tízen évig Opel márkaszervizbe jártam, teljes megelégedéssel. A nem garanciális autóimat is oda hordtam. Aztán valami történt, nagyjából a PSA felvásárláskor. A régóta ott dolgozó szerelők lecserélődtek. Sorozatosan voltak olyan tapasztalataim, hogy rosszabb lett az autó, mint mielőtt odavittem volna. Vagy pont akkor előjöttek más hibák, amikkel előtte soha nem volt gond, egy fiatal pár éves autón. Garanciában is csináltak elvileg napokig valamit az autón, aztán ugyanott tartottunk, mint előtte. De a pohár nálam akkor telt be, mikor a szervizben törték össze a 2 éves autómat és úgy adták át, hogy "elfelejtettek" róla szólni.

Lehet ezek is márkafüggetlen dolgok és máshol is vannak ilyenek, de legalább tudom saját tapasztalatból, hogy ezt még egyszer biztosan nem! Márkaválasztáskor nálam szempont a háttérszolgáltatás is.

2022. júl. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%

Tetszik vagy sem, az Opel soha nem számított igazi nagy, független autómárkának. A General Motors tagjaként erre nem igazán volt lehetősége. Régebben is sokat használtak külsős motorokat, váltókat, de ugye volt hogy a komplett autó csak átmatricázás miatt lett opel, pl.: Vivaro, Movano, Combo. Én egyszerűen nem értem, hogy mi ez a nagy francia ellenesség, amikor az Opel soha az életben nem volt egy olyan független, erős márka, mint a PSA, vagy a VW konszern termékei.


Mondom ezt amúgy úgy, hogy a garázsomban egy H Astra áll. Én inkább örülök, hogy megmaradt a márka, és nem maradt meg a GM fejőstehenének.

2022. júl. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Japán Gulyás ***** válasza:
0%
Épp, hogy eddig voltak felejtősek. Gyakorlatilag a lehető legrosszabb vételt kellett keresned mindig a piacon, hogy egyáltalán szembejöjjenek olyan kocsik, mint a H/J/K Astra, Meriva, Antara meg Zafira, a Vectrákról meg Insigniákról nem is beszélve. Sőt, a magyarok többsége még valami perverz módon örült is, hogy a németektől átveheti a pár éves levetett Opeleket amiknek a garancia lejárta után már műszaki csődöt jelentettek.
2022. júl. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%

en azert a GM-es opelt nagyon nem irnam le, kozel 1.8 tonnas kombi, 1.6os motor es az utobbi 6000 kmes mert szakaszban 4,7 literes fogyasztas 80% autopalya mellett? Meg egy hibrid is alig tud ilyet…

Nem beszelve arrol hogy a J meg K astra szerintem a mai napig iszonyat szep auto, mig a PSA-s mostani opel mint valami eltorzult korcs…

2022. júl. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#3,5 vagyok.

Ha nem tetszett volna, akkor nyilván én sem vettem volna magamnak ilyet. Az enyém csak 1,3 tonna, 160 lóerő, 350Nm. Nagyon is jól megy. Új kora óta minden tankolást írok. A nagy átlagom 5,6 l/100km. Ebben minden van, tél-nyár, klíma-hóvihar, autópálya-város. Ezzel is maximálisan elégedett vagyok. Nem erről van szó. Nagyon is jó autó, de ezt nem kizárólag az Opel tudja. Azok a dolgok bosszantanak a márkával kapcsolatban, amiket fentebb felvázoltam.

2022. júl. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az opelről én már 15 éve is csak a rosszat hallottam.
2022. júl. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!