Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz az egy autó fordulatszáma...

Igaz az egy autó fordulatszáma mérő alapján meglehet mondani, hogy benzin vagy dízel motor?

Figyelt kérdés

Szép napot kívánok mindenkinek!


Ha csak a fordulatszám mérőt nézzük, és sem tudunk semmit a motorról akkor meglehet mondani, hogy benzin vagy dízel motor?


A leszabályzási fordulat alapján, dízelnél 5000 fordulat után már piros zóna van, benzinél meg 7000-nél esetleg felett.


Mert ez alapján, akkor gáz megkérdezni, hogy ez benzin vagy dízel jármű ha nem tudunk a gépjárműről semmit..


Koszontem.



#autó #benzin #dízel #fordulat #fordulatszám #leszabályzási fordulat
2022. júl. 3. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Már hang alapján meglehet mondani.

Úgy pedig nem tudod megnézni hogy ne halld a hangját.

2022. júl. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehet nevetséges amit írok de nem tudom megkülönböztetni, pedig hallottam traktort és fűkaszát is..
2022. júl. 3. 09:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, általában a dízel 5000-6000-ig van skálázva és közepes tartomány kb 3000-nél van. Míg a benzines kb 7000-ig van skálázva és inkább 4000-nél van a közepes tartomány.

Nyilván ez nem szentírás, vannak kivételek, de jó eséllyel meg lehet tippelni.

Hang alapján ha valami régi PD-elemes dízelről van szó, vagy egy szívó benzinesről, akkor el lehet dönteni. De hallottam már nagyon varrógéphangon zakatoló közvetlen befecskendezéses benzinest, amiről először azt hittem, hogy dízel. És meglepően csendesen járó CR-dízelt is.

2022. júl. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

a kérdés csak a fordulatszám-mérőre vonatkozott..

Igen, ránézésre meg lehet mondani, más a kalibrálás.

2022. júl. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

Általában igen, de azért az olcsóbb autóknál (pl. Dacia) ugyanazt az óracsoportot rakják a dieselekbe és a benzinesekbe, szóval nem feltétlenül.

Az a biztos, ha megnézed a forgalmit. :)

2022. júl. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Igen, a dízel fordulatszám tartománya valamivel alacsonyabb. De aki annyira laikus, hogy csak ez alapján kellene meghatározza, annak vajon sikerülne?
2022. júl. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A mi dízel autónk hétezerig van skálázva, redline nélkül XD Erre mondd meg hogy benzines vagy dízeles...
2022. júl. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 veterán vas ***** válasza:
Na de akkor mit csinálsz, ha valaki utólag vásárol egy fordulatszám-mérőt az autójába? ;)
2022. júl. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!