Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogó ha nem vált le alapjára...

Robogó ha nem vált le alapjáratba annak mi az oka?

Figyelt kérdés

Ez egy Yamaha Neo 2 ütemű 50 köbcentis, 2001-es évjárat.


Amikor beindítom akkor nem üresben marad hanem kicsit olyan lassú sebességbe teszi magát, érezni hogy lassan menne is előre.


Amikor elindulok lassan majd visszaengedem gázt, és egyáltalán nem is húzom akkor is sík úton magától is gurul olyan 15-20 km/h val.


Mi romlott el benne?



2022. júl. 4. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:

nem túl magas az alapjárat?

"és egyáltalán nem is húzom akkor is sík úton magától is gurul olyan 15-20 km/h val." mekkora a fordulatszám ilyenkor?

2022. júl. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

# 1


igen gondolom túl magas. De amikor vettem akkor még rendesen működött, ha megálltam akkor az alapjárat teljesen lement normálisan és nem akart magától menni a robogó.


Mi a hibája?

2022. júl. 4. 21:50
 3/5 A kérdező kommentje:

# 1


a fordulatszámot nem jelzi nekem

2022. júl. 4. 21:51
 4/5 anonim ***** válasza:

ha szerencséd van akkor a karburátoron az alapjárati csavarral le tudod venni normálisra

ha leáll alacsonyabb fordulaton akkor pucold ki a karbit, ellenőrízd az úszószintet és állítsad a karbit gyári értékekre, onnan meg tudod finomhangolni

2022. júl. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 krwkco ***** válasza:

"Mi a hibája?"

Nem ismerem a robogókat, de gondolom röpsúlyos kuplungja van. Azért kúszik előre, mert a magas fordulat miatt a centrifugális erő hozzányomja a rugók ellenében a pofákat a kuplung dobjához. (Vagy valami hasonló.)

Ha a mások által javasoltak szerint lejjebb tudod vinni az alapjárati fordulatot, akkor a kúszás magától meg fog szünni.

2022. júl. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!