Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adott egy Golf V 1.9 PdTdi...

Adott egy Golf V 1.9 PdTdi 2007-es 350.xxx kmrrel. Mit tennél a helyembe? Eladnád, vagy hajtanád amíg bírja? Az autónak van 1-2 kisebb hibája, de motorikusan hibátlan, nem rohad. Porlasztók értéke jó, lendkerék szett 30 000-rel ezelőtt csere.

Figyelt kérdés
Azért teszem fel ezt a kérdést, mert úgy gondolom, hogy ha eléri a 400 000 kmt eladhatatlan lesz, mert 400 felett lesz, meg mert dízel... Amúgy ha nem lenne ez a dízel mizéria el nem adnám...
2022. júl. 5. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
AKkor ne add el, még legalább 100 évig lehet velük járni.
2022. júl. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

350e és 400+e km között nem nagy a különbség. A magyar 200e alatti autóvásárlási szokáson/berögződéseken mind a kettő jóval túl van.

Én is hasonló autóval járok, én nem adnám el semmi pénzért. Egy megbízható, kis fogyasztású autót nem szabad eladni véleményem szerint. Ha nem pénztemető, nem rohad, biztonságos miért adnád el? A kérdésedből az jön le nekem, hogy csak anyagi okból adnád el esetleg, aminek nincs sok értelme ebben az esetben.

A dízel mizéria lassan eltűnőben van, mert mikor 800Ft lesz egy liter üzemanyag számítani fog, hogy melyik autó eszik belőle 30%-al kevesebbet.


Mik azok a kisebb hibák?

2022. júl. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

ma 20:27


Nem anyagi. Egyszerű :újabbat, fiatalabbat szeretnék. De annak is lehet győkja az tény. A másik meg, hogy ha a magyar ilyen ostoba, hogy kmt néz, arra nem lehet mit írni nagyon. Mert ahogy írtad ez egy berögzült dolog... Kisebb hibák: klíma valahol elengedi a gázt( ez mondjuk lehet nagyobb is. Csomagtartóban FELÜLETI rozsda. De ennyi. Motorja az olajat vizet nem eszi. Bármikor hajlandó lennék megengedni, hogy gépre dugjá,átnézzék...

2022. júl. 5. 20:45
 4/7 D. Brasco ***** válasza:
En megcsipszelném!
2022. júl. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a lehető legkisebb fenntartási költség a cél akkor nem adnám el ha tényleg ennyi baja van csak.Az eladhatóságon pont nem az az 50e km fog rontani,a magyar vásárló olyan hogy 15 éves dízel autónál sokallja a 200ezres futást,vesz valami nyolc török Juszufon és öt magyar fillérbszón átment visszatekert autót és csodálkozik ha költeni kell rá.Meglàtja a 3-ast a futàsteljesítmény elején és elkönyveli egy roncsnak.

Ha újabbat szeretnél akkor mindegy,azt te tudod hogy megengedheted-e magadnak,de bármelyik másik autó egy lutri lesz fenntartás szempontjàból

2022. júl. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

ma 08:03


Kösz a korrekt választ. El is döntöttem, hogy nem adom el. Valóban, elengedheted most magamnak. Golf 7 lett volna a cél 1.4 tsivel, de az meg ami valamire való 3.5től indul.... ezen felül lenne úgy a kötelező szerviz (vezérlés, olaj csere + még ami hibája van). Meg még legyen pár százezer tartalékba melletted. Mindjárt ott tartunk, hogy minimum 4, de inkább 4.5 millió. Azt pedig most nekem sok. Úgyhogy marad ez. :)

2022. júl. 6. 08:41
 7/7 A kérdező kommentje:

*Valóban, elengedheted most magamnak


Helyett


Újabbat nem engedhetek most meg magamnak.

2022. júl. 6. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!