Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mit csináljak?...

Szerintetek mit csináljak? Autócsere, régi vizsgáztatása?

Figyelt kérdés

Van egy 2003-as évjáratú kisautóm, teljesen fapados, nincs benne semmi (se rádió, se légkondicionáló, se központi zár stb.)

Mióta a lejárt forgalmi érvénytelen, nem közlekedek vele. De nagyon hiányzik!! Szomorú vagyok miatta, nincs szórakozásom. Kedvetlen, magam alatt vagyok...


Nem tudom megéri e levizsgáztatni, olajcsere is kellene, illetve a gumikat is le kellene cserélni, mert 3x kapott az első és hátsó is defektet.


Szívem szerint lecserélném egy olyanra, ami elektromos vagy hibrid, nem kell átírási és egyéb adókat fizetni rá pl. súlyadó.


Mit gondoltok?


2022. júl. 10. 06:51
1 2
 1/13 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Ha van pénzed elektromos/hibrid autóra van pénzed ezt is megcsináltatni, nem?
2022. júl. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kérdés, hogy megéri e?
2022. júl. 10. 07:02
 3/13 anonim ***** válasza:

#2 Hát ott tartunk, hogy egy valamirevaló hibrid/elektromos alsó hangon 5 millió forint (használtan persze). A kisautódra az olajcsere, meg 4 gumi nem lehet több 100 ezernél. Szóval még mindig ott tartunk, hogy ez az összeg számodra nem tűnik túl nagy veszteségnek.


Nem mintha amúgy lenne a kérdésnek értelme, mert kizárólag te vagy olyan információk birtokában, ami alapján eldönthető, hogy megéri-e vagy sem. Döntsd el. Mi ebben nem tudunk segíteni.

2022. júl. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én ezt nem csináltatnám meg, belökném a bontóba. Ha annyira fapad hogy még rádió sincs benne nem tudom kinek és miért hiányozhat ennyire, nekem tuti nem hiányozna.
2022. júl. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 krwkco ***** válasza:

"Szomorú vagyok miatta, nincs szórakozásom. Kedvetlen, magam alatt vagyok..."

Ez a kulcsmondat a kérdésben. Ebből látszik, hogy a kérdező nem vár értelmes, autóismerettel kapcsolatos válaszokat. Nem is adja meg ehhez a szükséges információkat. Csak nyavalyog.

Az én tanácsom:

Keress magadnak társaságot. Pl. egy kirándulócsoportot. Járj a természetben. Ismerkedj meg egy megfelelő lánnyal vagy fiúval.

Akkor nem fogsz annyira unatkozni, hogy álkérdéseket írj a gyakorira. :-)

2022. júl. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha motorikusan jó és nem rohad akkor mindenképp érdemes vele foglalkozni. Rádiót utólag is lehet beszerelni, bár ha valakinek nem fontos akkor meg minek...
2022. júl. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Milyen autó a régi?
2022. júl. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 krwkco ***** válasza:

Ezerféle választ lehet adni a körülményektől függően:

1. Szereted az autót, ebben született a gyerek és annyi pénzt tudsz rászánni, amennyi csak kell: Lakatoltasd, újjíttasd fel a motort. Tartsad garázsban és ha nem esik az eső, akkor vasárnap járjál körbe a faluban.

2. Néha szükséged van egy autóra, nem rozsdásodik és nincs sok pénzed: vegyél rá új gumikat, cseréltesd az olajat a gyári előírás szerint és vizsgáztasd le. (És ha nem tudnád: csak a vizsga miatt nem szükséges olajat cserélni.)

3. Mint 2, de rozsdásodik, szerkezetileg meggyengült, átlyukadt: Legjobb, ha elbontatod vagy eladod egy igénytelen vevőnek.

4. Naponta járnál rövid távra, garázsod van, napelem a tetőn, rengeteg pénzed van és olcsó üzemeltetéstt szeretnél: Vegyél egy plug-in hibridet és töltsed minden éjszaka.

5. Rengeteg pénzed van és szeretnél egy másik hobbiautót, amit megszerethetsz: Vegyél egy olyat, ami tetszik neked.

Ebből a sokféle lehtőségből látszik, hogy a kérdező kérdésére ennyi adatból nincs értelmes válasz.

2022. júl. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha szükséged van az autóra és nincsen szétrozsdásodva, motorikusan jó, váltó szintén jó akkor érdemes vele foglalkozni, mert a használt autó árak annyira elszaladtak hogy lehet annyiért megtudnád csináltatni és leműszakiztatni amennyiért egy hulladék autót veszel használtan. Ha elektromos/hibrid autóra van kereted akkor vegyél olyat, bár én inkább hibridet vennék de erre nem térek ki és neked kell eldöntened mit szeretnél.


Ameddig nem lesz pénzed álom autóra éskell az autó addig be kell érned azzal ami van. Ha hiányzik belőle pár extra mondjuk rádió, azt lehet bele tenni maximum kábel köteg kell meg hangszórók, bontóba megmondod mi kell és adnak neked. Ha más extra iskell mondjuk elektromos ablak és gyártottak olyan autót elektromos ablakkal akkor bontóba ki kell vetetni egy ugyanolyan roncs autóból a komplett szettet, mindennel ésát kell építeni.


Ha a meglévő autód nincs annyira leélve akkor gondold át hogy rendbe rakatod. Vitesd el egy szervízbe és kérd meghogy nézzék át és adjanak ajánlatot amibe leírják hogy mi kell ahhoz hogy az autó műszakilag rendbe legyen és használható legyen, írják össze tételesen mit kell cserélni, javítani, árral, stb... és akkor látni fogod hogy mennyibe fog ez neked fájni és akkor tudsz mérlegelni hogy ér-e annyit az egész vagy sem.


Vagy veszel egy másik ugyanolyan autót ami talán jobb és akkor az lesz az utódja, ami meg van abból kiszeded azt amit érdemes alkatrésznek férle tenni és jó lehet a tiedbe aztán leadod bontóba.

2022. júl. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Talán rosszul fogalmaztam, nincs benne rádió, de talán a rádió a legkisebb gond.

Inkább a légkondicionáló. Nyáron, most néhány napra lehűlt a levegő, de amúgy teljesen használhatatlan, mert az utastérben 41C, ha kint 31C.



Illetve hosszú távon gondolkodom, nem tervezek évente autót cserélni, legközelebb 5+ év múlva (talán) és előbb utóbb ezt a fapados járgányt le kell cseréljem.

2022. júl. 10. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!