Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerülhet kb a javítás...

Mennyibe kerülhet kb a javítása plusz az alkatrész ára ?

Figyelt kérdés

Autó típusa: Ford mondeo mk3 2001 d6ba motor kód.


Az autón jelentkezett egy olyan hiba, hogy a gyújtást nem tudom rá adni mivel egyes állásból nem hajlandó át ugrani a kettes és a hármas állásba se. Gyújtás kapcsolóra gyanakodtunk, de annak semmi baja. Egy szakember szerint elvan törve benne a kormányzár és a fém darabkák bevannak ékelődve. Na már most a probléma az, hogy ez az ember köddé vált és hozzávetőleges összeget nem tudok, hogy mire számítsak. Szét szedte az egész autót, de itt hagyott a kakában szépen. A kulcsot sokadik próbálkozásra nagy nehezen kattanó hang kíséretében eltudtam fordítani, be indul jön megy stb de így nem merek menni vele, félek, hogy random befog a kormányzár.



2022. júl. 10. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
a kormányt el tudod tekerni ha nincs benne a kulcs? Mert ha nem, akkor ez gyújtáskapcsoló hiba lesz. Annak cseréje nem nagy durranás
2022. júl. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha benne van ha nincs nem tudom tekerni a kormányt. Csak akkor tudom ha a 2-es állásba kínkeservesen oda fordul a kulcs.
2022. júl. 10. 13:23
 3/6 A kérdező kommentje:
Annyi, hogy a kiszerelt gyújtás kapcsoló szépen forog a lehetséges állásokban.
2022. júl. 11. 08:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Cseréld ki komplett a gyujtás kapcsolót.
2022. júl. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 krwkco ***** válasza:

Lehet, hogy a kormányzárban van valami rugó, aminek vissza kellene nyomni a kormányt lezáró pöcköt. És ez eltört. Én errefelé keresgélnék, nem a gyujtáskapcsolóban.

Mert pl. megfeszített és lezárt kormánynál sem lehet elfordítani a kulcsot. Ott is a kormányzár akadályozza a hibátlan gyujtáskapcsolót. Ezért gondolom, hogy nálad is a kormányzárban van a hiba.

2022. júl. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Köszi a válaszod, sajnos erre tippelek én is. Magamnak meg csinálnám, de egy isten verte videó vagy leírás sincs róla így sajnos szerelő lesz belőle. Kimondottan melyik szerelő csinál ilyet ? Hagyományos autó szerelő vagy autó villamossági ?
2022. júl. 16. 04:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!