Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy foggal elrakott vezérlés?

Egy foggal elrakott vezérlés?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Most volt vezérlés csere. 1.2 CRTDI 2011 CFWA motorkód. (Skoda Roomster) Hivatalos 5 csillagos értékelésű szerviz számlával.

Most nem tudom, hogy csak beképzelem de lehetséges, hogy el lett rakva egy foggal a vezérlés?

Alapjárat nem ingadozik, nincs fura hangja, könnyen indul, nem füstöl de olyan, mintha 2 ezres fordulat alatt alig akarna gyorsulni.

Konkrétan ha leengedem kettesben alapjáratra és nyomok egy kis gázt akkor majdhogynem ledadog. 2 ezer felett meg nincs vele semmi, hozza a végsebességet amit eddig is.

Most nem tudom, hogy én vagyok a hülye és eddig is ilyen volt vagy elrakhatták a vezérlést. Szerintetek?


2022. júl. 12. 11:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem az a baja, máshol keresd.
2022. júl. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem lehet elrakni van hozzá rögzítő
2022. júl. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha elvan rakva a vezérlés akkor az nem ilyen lenne. Másrészt van erre rögíztő készlet és egy komoly szervíznek mindenre van rögíztője meg magán a motorokzömén isfel van jelölve hogyan kell álljon a vezérlés tehát erre is ugyanúgy figyelnek hogy stimmeljen, és amelyik ennyire jól étékelt hely ott erre különösen ügyelnek hogy véletlenül se kövessenek el hibát mert az eléggé ronthat a hírnevükön.


Nálad inkább más hiba lehet, bár így tippem sincs mi, de lehet éppen akkor szállt el valamiamikor kihoztadaz autódat, simán előfordulhat ez. Én javaslom hogy inkább vidd el oda és mondd el mit tapasztalsz, nézzék meg, és h iylennek kell lennie és beképzeled a hibát akkor megmondják úgy is . Ha nekik is feltűnik hogy nem a legjobb akkor úgy is addig keresik az okát ameddig meg nem találják ésakkor megmondják mit kell tenni.

2022. júl. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
csak beképzeled . 2000alatt egyik törpe motor sem gyorsul , nem is értem miért nyaggatod 2000 alatt
2022. júl. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De alapjáraton kettesben azt mondod normális, hogy ledadog mikor gyorsitanák?
2022. júl. 12. 13:27
 6/10 anonim ***** válasza:
az nem normális hogy alapjáraton akarsz gyorsítani , minden autó "dadog" ha alapjáraton gyorsítasz vegyél autómatát és a váltási gondod megoldva
2022. júl. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez ilyen. 1500 alatt mind halott, kis turbós motor kb. 1800-2000-től húz.
2022. júl. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Tuti van valami. Mentem egy nagyobb kört. Motorfeknel ahogy lecsökken 1800 alá a fordulat sokkal brummogosabb, mintha rázna is minimalisan.

A gazpedal sem olyan rezponziv, olyasmi mint amikor a dpf regeneral es kicsit mashogy reagal a gázra. Ha nem a vezerlest rakták el akkor mi lehet?

2022. júl. 12. 21:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy be kell tanulnia vagy be kell tanítani valamit. Összetett, agyonkomplikáltak ezek. Szerintem jobb ha elviszed szerelőhöz, ő mondjon rá valamit, mert mi csak tippelgetni tudunk.
2022. júl. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Visszavittem. Nagyon rendes volt a műhely főnök. Elvitte egy körre, nem erzett semmi hibát.

Utana beült mellem igy se látta rossznak. Radugta gépre, semmit hibakód. Járó motornal minden értéket megnezett laptoppal. Minden rendben látszik. Tényleg egy rossz szavam se lehet a segitőkészsegre.

Azt mondja a vezerlest nem lehet rosszul felrakni, azert van a szerelesi utmutato. Motorterben átnézte, minden kábel be van dugva. Szerinte minden jó.

En meg tovabbra is azt mondom, hogy 2000 alatt bugos hangja lett. Olyan 30%-al erőtlenebb 2000 alatt.

Ha egyesben gurol az autó es alapjáraton nyomok egy finom gázt akkor nem hiszem hogy normalis, hogy ledadog az az auto 1-2 mp-re es csak azután indul meg.

Másik ami feltűnt nem tudom összefügg-e bármivel.

A fék ugyan ugy fog ahogy szokott viszont az utolso pár méteren nem finoman lassitja az autot hanem hirtelen mintha egy betonfalnak mentem volna lefékezi. Több alkalommal teszteltem és a fekezes végén olyan. Évek alatt ez se volt jellemző. Lengőkar szilent es gömbfej cserelve lett szal valamennyire szereltek a fék mellett.

Komolyan hülyének érzem magam.

2022. júl. 14. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!