Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új műszaki engedélynél felveze...

Új műszaki engedélynél felvezetik az újra hogy érvényes a műszakim jelenleg? Azonnal kézhez kapom?

Figyelt kérdés
2022. júl. 13. 07:19
 1/9 anonim ***** válasza:

ezt most hogy érted?.

Ha 30 napon belül lejárna, akkor az érvényesség vége+2év amit kap az autó, egyéb esetekben a vizsga napja+2év

2022. júl. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amennyiben nem telt be a forgalmid, akkor ott meg is csinálják egyből. Az érvényességi idő, mint mindig ugyanaz a dátum lesz, mint neked a születésnapod, hiába mész pl 1 hónappal a műszakid lejárta elött vizsgáztatni.
2022. júl. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Mi az hogy új műszaki engedély??
2022. júl. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Műszaki vizsgáról szoktak külön papírt is adni jobb helyen. Szóval már az is bizonyító erejű, de egyébként azonnal bekerül a rendszerbe, JSZP-ből lekérhető pár percen belül.
2022. júl. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha van még szabad hely a forgalmiban, akkor lepecsételik, aláírják és máris érvényes még 2 évig, illetve a vizsgabázisoknak van hozzáférésük az országos belügyi rendszerhez, ott helyben frissítik az adatokat a számítógépen is. Ha forgalmit kell cserélni, mert betelt, vagy átalakítás történt, akkor a vizsgaállomáson kapott A/4 méretű "Műszaki Vizsgálati Bizonyítvány" nevű papírt el kell vinni egy kormányablakba, ahol elveszik a régi forgalmit és azonnal készítenek egy újat.
2022. júl. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hú, átfogalmazom.


Új helyre költöztem és kell parkolóbérlet. Viszont a forgalmimban még nem az új lakcím szerepel, ezért kell új. Műszaki 2023. 09 hóig van rajta.

2022. júl. 13. 18:43
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá az önkormányzatnál, lehetséges, hogy elég, ha a lakcímkártyával igazolod az állandó lakhelyed, nem biztos, hogy a forgalmiban is annak kell szerepelnie. Én cég telephely változásakor jártam úgy, hogy nem csináltattunk új forgalmit és a régi címmel is elfogadták mindenhol. (Mondjuk ott nem kellett parkolóbérlet.)
2022. júl. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyébként igen, ha a tulajdonos/üzemben tartó címe miatt készítenek új forgalmi engedélyt, akkor az eredeti érvényességét átvezetik az újra.
2022. júl. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos megkérdeztem, nekem eszem ágában nem lett volna menni :D
2022. júl. 13. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!