Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajdekni tömitésnek valóban...

Olajdekni tömitésnek valóban az FBS a legjobb? Ha gyarilag szilozott?

Figyelt kérdés
2022. júl. 15. 17:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Szerelo ajanlotta hogy ne a gyarilag előirtal csinaljam hanem fbs-el
2022. júl. 15. 17:07
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Csak nem tudom , hogy legközelebb, hogy jön le :-)
2022. júl. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát jobbnak biztosan nem jobb, mint egy jó minőségű, célra kitalált sziló.


Teljesen felesleges ilyen "mástól hallottam" kókány megoldásokkal foglalkozni. Megfelel ez is? Lehet, sosem próbáltam, úgyhogy nem mondom, hogy nem működik. De mi a fenéért kell mindig mindenre mást találni? Ez is ilyen tipikus magyar mentalitás, hogy "nehogy a gyártó mondja már meg nekem, hogy mi a jó, majd én telenyomom csemperagasztóval, az lesz a király". Ott van a speciálisan erre kitalált szilikon, az biztosan jó, kész. Ez meg ilyen 50-50, vagy jó vagy kezdheted elölről.

2022. júl. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#2 Na igen az meg a másik... akárki akarja majd azt levenni legközelebb, az tuti, hogy lesz*pja magát, mire sikerül. És akkor még az is kérdés, hogy a felületekről hogyan tudja majd leszedni a maradékot.
2022. júl. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hő és olajálló sziló az pont oda való.
2022. júl. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

miért gányolsz, amikor van konkrétan erre a célra kifejlesztett anyag?

pl: Mannol gasket maker: [link]

2022. júl. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A gyárit akartam venni a a szerelő lebeszèlt hogy felejtsem el fbs jobb ő mind8g azt használ
2022. júl. 15. 18:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Az FBS tényleg jó cucc...
2022. júl. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"fbs jobb"


De mégis miben jobb? Szilós olajteknő kb. soha nem folyik a spec szilóval sem. Körbe kenni az olajteknőt kb. 200 forintnyi anyaghasználat és 10 évig tuti bírja. És ez a "szerelő" szerint nem elég jó? Idézőjelbe teszem a szerelőt, mert ez nem szerelőnek tűnik nekem, hanem egy tipikus kókány sufnijancsinak.


Nem létező problémára keres megoldást. Értelmetlen. Vegyél rendes, célra kitalált szilót, az ilyen "majd én megmondom mi a tuti" majmokat meg kerüld el nagy ívben.

2022. júl. 16. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az FBS nemigazán oda való. Az olajtól enyhén megduzzad, a benzin oldhatja és ecetsavat tartalmaz, ami korróziót okozhat.

2-3e Ft egy kifejezetten arra a célra fejlesztett tömítőpaszta nincs értelme mással próbálkozni.

Az FBS kitűnő akváriumhoz, pálinkafőzőhöz meg még ezer dologhoz, de nem autóipari anyag.

2022. júl. 16. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!