Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A mai új autóknak kell még...

A mai új autóknak kell még bejáratás?

Figyelt kérdés
Új hybrid Toyota, már kb 1000km volt benne, pálya 140 tempomat, párszor elnyomtam 160-180-ig lepadlózva. A motor már rég üzem meleg volt (mentem vele kb 50-60km-t pályán előtte). Lehet ebből hosszú távon bármi gond, vagy ha üzem meleg, akkor azért néha odaléphetek neki? 10E km-ként szoktam olajcserére vinni az előzőeket is.
2022. júl. 16. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Nyomjad neki, ha annyi eszed van.
2022. júl. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
Miért ne kéne? Tágabb ismerősi körben van egy új M4, az bizonyos futásteljesítményig le is szabályoz a bejáratás miatt.
2022. júl. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%

Gyárban tiltáson járatják hosszú percekig az új motorokat, így tesztelik beépítés előtt...

A mostani gyártástechnológia mellett már semmi szükség bejáratásra. A kézikönyvben mégis szerepel ilyen rész, ennek oka, hogy az új autóhoz hozzá kell szokjál.

2022. júl. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Japán Gulyás ***** válasza:
88%
Hagyományos értelemben vett bejáratás nem kell, de az olajat le kell cserélned az első 1000 km után.
2022. júl. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Már 1000 kilométeres olajcsere sincs.

Teljesen más tűrésekkel és pontossággal gyártanak a mai gépek, mint 30-40 évvel ezelőtt. Semmi szükség a bejáratásra. Kötelező szerviz sincs 1000 kilométernél.

2022. júl. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 4 éve vettem utoljára új autót. Nem hibrid és más márka.

Erre direkt rákérdetem átvételkor. Nekem azt mondták, hogy külön bejáratni nem kell, nyugodtan használhatom az elejétől kezdve normál módon. Egy köztes olajcserét javasolnak csak az első 3-4e km után. De ez sem kötelező, nem a garancia feltétele.

Autópályás ingázásra vettem az autót, így én sem tötymörögtem vele. De Magyarországon élek, így csak 130-ra állítottam a tempomatot. Gyorsításkor eleinte viszont nem mertem padlógázt nyomni. Tudom hogy elméletileg nem gond, de inkább komótosabban gyorsítottam ki, nem használtam ki a biturbó adta teljes nyomatékskálát. A köztes olajcserét is kértem. Úgy voltam vele, hogy ha már az autót kifizettem és legalább 8-10 évig meg is tartanám, egy plusz olajcsere költségben nem egy hatalmas érvágás.

Nyugodtan le lehet pontozni! Csak azt írtam le amit nekem mondtak, és ahogy én jónak láttam. De nem szentírás. Természetesen mindenki azt csinál a saját autójával, amit akar...

2022. júl. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Túléli, ha rögtön elkezded agyatlanul használni, de főleg az első 1000 km a kritikus, én még azért 10000-ig óvatosabban hajtottam.

Az enyémnek a hasznalatiban konkrétan le volt írva, hogy az első 1000 km-en ne menjek állandó fordulaton sokáig (tempomat) kerüljem az intenzív gyorsítást

2022. júl. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!