Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan müködik Magyarországon...

Hogyan müködik Magyarországon a parkolás?

Figyelt kérdés
Nem értem a dolgot. Ha pl kis faluban az út szélén le parkol valaki 1 napra az ingyenes? Mikor ingyenes mikor fizetős ez az egész?
2022. júl. 17. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Nem tudom hány éves vagy, de érdekelne hogyan maradtál eddig életben. :)
2022. júl. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindig az adott helyszíntől függ, hogy fizetős a parkolás vagy sem. Illetve hogy mettől-meddig és mennyit kell fizetni.


Itt megtalálod az ország összes közterületi fizetős parkolózónáját:

[link]

2022. júl. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1

Tömegközlekedésel közlekedtem egész életembe

2022. júl. 17. 11:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Helyi rendelet szabályozza hol fizetős és hol lehet megállni az út szélén (a KRESZ-en felül)
2022. júl. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A KRESZ szabályozza általánosan, hol lehet parkolni. Leegyszerűsítve, ahol a parkolás feltételei adottak (van elég hely az úton, megfelelő távolságra tiltott helyektől). Kistelepüléseken, falvakban, településeken kívül ezek a parkolási szabályok élnek. Nem csak 1 napot lehet parkolni, nincs időkorlátja.


Ezen kívül vannak településeken parkolási zónák, amelyek táblákkal jelölve vannak, és meghatározott időtartamban fizetősek. Ezeknél lehet időkorlát is, pl. max. 1 órát parkolhatsz.

2022. júl. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
1x ahol tudnak le fognak húzni ahol csak tudnak, én azt mondom hogy vásárló központ az egy jó fizetés elkerülési mód
2022. szept. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6: a legtöbb bevásárlóközpont parkolója is fizetős. Olykor még drágább, mintha az utcán parkolnál. Szóval ez nem nyert.
2022. szept. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!