Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A pollenszűrő miatt télen...

A pollenszűrő miatt télen párosodhat az autó ablakai?

Figyelt kérdés

Szép hétvégét! Télen mikor bekapcsoltam az autó fűtését egyszerűen annyira be párásodtak az ablakok, elől hátul hogy hihetetlen nem lehetett látni semmit..


Pezso 206-ról van szó. Az sem segít ha külső vagy belső keringésre van állítva a levegő az autóban..



2022. júl. 17. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg igen, azt mondják. Nekem szerencsére egyik autómmal sem volt párásodási gond, így saját tapasztalatom nincs.
2022. júl. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, plusz a beázás, egyéb víz az utastérben, koszos, zsíros ablakok stb.

A keringetés kapcsolgatása alapban nem sokat segít.

Klíma (ha van), ablak résnyire, lélegzés orron keresztül, levegő ablakra fújatása, üvegek rendes tisztítása stb. a megoldás

2022. júl. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azt megnézted hogy vizes a pollanszűrő?

Ha vizes akkor cseréld ki, ha száraz akkor az jó.

2022. júl. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2. " Klíma (ha van), ablak résnyire, lélegzés orron keresztül, levegő ablakra fújatása, üvegek rendes tisztítása stb. a megoldás"

Ezeket honnan szedted???

Még lélegezni is megkell tanulni??😃😂😁

2022. júl. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha kifejezetten fűtésnél történik ez, akkor okozhatja szivárgó fűtőradiátor.

A hűtőfolyadék szintje nem csökken?

2022. júl. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
egyik sem...azt tanítják is, hogy ha télen(főleg mínuszban)párásodik az ablak, akkor a klímát bekapcsolni, a ventillátort 3-asra, és hidegre kell tekerni a gombot, és szélvédőre fújatni. Ekkor lefújja a szélvédőről a párát..persze hideg lesz a kocsiban, csak akkor lehet átállítani meleg fűtésre, ha a vízhőmérő beállt a szokásosra. Ha a pollenszűrőre gyanakszol, akkor egy perc sem kell, és kidobod,aztán otthon teszel bele újat.
2022. júl. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha vizes, akkor igen. Egy időben nekem is volt F Astránál, mert ott a pollenszűrő a szélvédő alatt van és törött volt a vízelvezető, szóval ha esett az eső/hó, vagy lemostam az autót, azonnal beázott a pollenszűrő és használhatatlan volt az autó, annyira párásodott. Ilyenkor inkább kivettem a szűrőt, kicsapattam a párát, hazamentem, otthon kiszárítottam a szűrőt, másnap visszatettem. :D
2022. júl. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

AZt tanítják???

Micsoda baromság ez.

Nekem sose párásodik és mindegy hogy be van vagy nincs bekapcsolva a klíma.

2022. júl. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Látjátok milyen haszontalanok vagytok? #8 még a fizikai törvényeket is felülírja! És ti mit tettetek le az asztalra?
2022. júl. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#4: Aki nem klímás autóba született bele, annak nem ismeretlen ez a dolog.

Nincs benne semmi extra. Ha szájon át lélegzel/beszélsz, akkor több párát lehelsz az üvegre, mintha nyugodtan, orron át lélegzel. Kérdezd meg anyuékat, ők szerintem emlékeznek. Ahogy írtam, ha klíma van, akkor ez már annyira nem fontos.


#2

2022. júl. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!