Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2. gen Skoda Octavia 2 millióig?

2. gen Skoda Octavia 2 millióig?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 millióig nézegettem 2. generációs Skoda Octaviákat, inkább a dieseleseket néztem, főleg az 1.9 pd tdi-ket, de a 2.0 crtdi is szóba jöhet. Drága a fenntartása? Gyakran van hibája? Vélemények?

2022. júl. 18. 10:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#10 Mi a lényeg egy kocsiban? A hajtás leginkább, aztán a futómű. Az hogy milyen csomagban van, az már édesmindegy.


És igen, a Skoda az echte német. Attól hogy a cég cseh, a lényegi része német. A köntös más.

2022. júl. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Igen, maga a Skoda egy cseh márka, de a kasztni alatt konkrétan minden Volkswagen. Motor, futómű, infotainment rendszer, stb. stb. Ugyan ez van a Seattal is. Tessék okosodni mielőtt nekiesünk másnak, hogy tudatlan.
2022. júl. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ez nem okoskodás, csak a tény. Német munkaerő drága, így amit lehet más országban gyártatnak. Még az is lehet, hogy a padlólemezt se egy német gyárban préselik hanem Kínában. Eleve mire mondjátok hogy német? Ott tervezték, vagy ott gyártották? Magyarországon is sok autoipari cég dolgoztat. Lehet nem tévedek sokat ha azt mondom, hogy 90%-ban egy Octaviába nem is németországban gyártott alkatrészből épül fel, pl Székesfehérváron is csináltak a Visteonban LCD kilométerórát Nekem 1-es Octaviám van, és pl kicseréltem az üléseket egy Boráéra, mert ugyan ugyanaz a felfogatás, de kényelemben más. Az eredetit a lengyeleknél csinálták.

Az meg egy másik dolog, hogy egy kínai beszállítónak is hoznia kell azt a minőséget amit a konszern megkövetel.

Magyarországon összerakott Suzukira, vagy Mercire is azt mondjátok, hogy Japán, meg Német?

2022. júl. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
#13 Mint mondtam, a hajtás és a futómű a lényeg. Az pedig német (maga a "találmány"), nem tudom hogy kéne kifejeznem magamat...
2022. júl. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Engedd el, szakértő barátunk összemossa know-how-t, a gyártás megvalósításának földrajzi helyével, nem fogja megérte, ha eddig sem sikerült
2022. júl. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Talán mert a németnél jobb szó rá, hogy Volkswagen ;) , legalábbis mifelénk ezt szokták mondani a VW konszernes autókra
2022. júl. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!