Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segítséget kérnék. Ma jöttem...

Segítséget kérnék. Ma jöttem rá, hogy a csere céges autón nincs érvényes autópálya matrica. 8 napot közlekedtem vele, mindennap díjköteles szakaszokon. Mindennapra ki fognak küldeni 16220 forintos büntetést?

Figyelt kérdés
Ha veszek egy éves matricát még megúszhatom a büntetést? Flottás autó egyébként.
2022. júl. 19. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Igen, tudsz mentesülni éves, országos matricával.

,, A gépjármű üzembentartója a pótdíjfizetési felszólítás kézbesítésének napjától számított 75 napon belül kérheti a járműre irányadó éves országos matrica vásárlásával a jogosulatlan úthasználat és az éves matrica megvásárlása között keletkezett és korábban meg nem fizetett pótdíj(ak) visszavonását (a vonatkozó rendelet 16. § (1) bekezdése szerint).”

Olvasd el az oldalon, ott fent van részletesen, ezt csak röviden kimásoltam.

2022. júl. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor jól értelmeztem. Holnap fel is hívom őket.
2022. júl. 19. 20:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy emlékszem, mindenképpen kell büntetést fizetned, csak jóval kevesebbet (valószínűleg ez szerepel a #1 által idézett rendeletben). Ha felhívod az ügyfélszolgálatot, ők pontosan meg tudják mondani!


Arra mindenképpen kérdezz rá, hogy ilyenkor kinek és hogyan kell eljárnia, nehogy az legyen, hogy megveszed a matricát és kérelmezed a büntetés mérséklését, a végén meg visszadobják, hogy azt csak az üzembentartó teheti meg!

2022. júl. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha beüt a sz@r, akkor is lehet kérni méltányosságot a helyzetet ismertetve, és tekintve hogy elég sok csekket fogsz kapni. Én is jártam pontosan ugyanígy, szervizbe ment a cégesem egy nagyobb hibával és kölcsön kaptam két hétre a “rohangálósat” amit mindenki mindenre is használt de csak városon belül, amire váltig állította mindenki hogy van matrica, aztán nem volt. Jött is vagy 200 ezer forintnyi csekk.
2022. júl. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet pótdíjmaximálást kérvényezni, így csak 2 alap pótdíjat kell befizetni (kb. 32 ezer Ft).


Vagy éves, országos matricát (kb. 47 ezer Ft) kell venni és akkor mentesül minden eddigi pótdíj alól.

Mivel céges autó, ezért:

"Jogi személy esetén a cégszerű meghatalmazás mellé szükséges a képviseletre jogosult személy aláírási címpéldányának másolata, valamint a cégkivonat másolata is."

2022. júl. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki írt. Pont úgy jártam, mint a 4. Hozzászóló. Felvettem a flottakezelővel a kapcsolatot, meghatalmazást adnak és megpróbáljuk a díj maximalizálását kérni.
2022. júl. 21. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!