Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány éves kortól lehet lassú...

Hány éves kortól lehet lassú járművet azaz piros rendszámos járművet vezetni?

Figyelt kérdés
Csak ennyi lenne a kérdésem!

2022. júl. 20. 14:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
18-tól már lehet. Ugyanis B kategória kell hozzá minimum.
2022. júl. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az am is jó úgyhogy 14 ha jó az am
2022. júl. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Az összes nemzetközi kategóriával vezethető lassú jármű, még az orvosi lejárta után is. AM kategóriára 14. életév betöltése után kaphatsz jogsit.
2022. júl. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Azt tudom már ezen a fórumon lévő embereknek köszönhetően hogy lehet am kat al vezetni de ez feketén fehéren is le van írva hogy lassú járművet bármilyen nemzetközi kategóriával lehet
2022. júl. 20. 17:45
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitoka
2022. júl. 20. 17:46
 6/19 anonim ***** válasza:
Igen, 14 éves kortól. És még egy adalék. Piros rendszámnál nincs rendesen deffiniálva a könnyű/nehéz pótkocsi témakör sem...
2022. júl. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
54%

#6 ezért gáz ez az egész... nagyon nem mindegy hogy egy dupla pótos piros rendszámos traktort vezet valaki, vagy egy KRAZ-t, URAL-t, ami szintén behemót, pedig az is megkapja a piros rendszámot. Meg ott a sok munkagép ilyen kotró olyan markoló... Ez mind bőven több(tíz) tonna, de igen, egy 14 éves már vezetheti. Attól hogy csak 25-el mehet, még igen nagy károkat tud okozni egy elszabadult szerelvény, vagy önmagában egy gép.


Na mindegy, hát akkor lehessen vezetni akármivel is... Magyar jogalkotás, éljen.


#1 voltam, és azért írtam a B kategóriát mert logikus lenne hogy csak azzal vezethesse valaki. Ehhez még a traktor-jogsi is kevés önmagában.

2022. júl. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

#7: Valójában ilyen szempontból nincs nagy jelentősége, hogy az a 10-15 tonna egy pótkocsis szerelvény, vagy egy szóló jármű. Vezetéstechnikai oldalról nézve nyilván van persze.

Egyébként meg pont hogy elenyésző számú olyan baleset van, amiben AM jogosítványos 17 év alatti (B kat. nélküli) sofőr okoz lassújárművel balesetet. Őszintén szólva a híradót megjárt súlyosabb lassújárműves baleseteknél is 20+ sofőrök voltak mostanában mindig. Ez egy olyan kicsi szegmens, ráadásul többnyire olyan sofőrökkel, akiket bátran az utakra lehet engedni ilyen gépekkel.

Sokkal inkább mint a 17 éves 70-es felfúrt hengerrel szlalomozó SMKP futárokat mondjuk.


#6

2022. júl. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
#6 valamennyi felelősség szorult belém... Meg engem nem érdekel a kraz meg az ural. Valahogy nekünk ki kéne az erdőből hozni. Én átalakított uazokba zsukokban gondolkodtam. Tehát semmi nagy komoly behemotra.
2022. júl. 21. 09:24
 10/19 anonim ***** válasza:
#9 Beindult a fabiznisz? :) Felénk is van ilyen "szedd magad" akció. Csak ugye, kéne valami szállítójármű. Könnyű annak aki helyben lakik és van egy platós UAZ-a... még rendszám se kell, a helyi rendőr ismeri, nem fog belekötni. Max. kap ő is néhány mázsát cserébe.
2022. júl. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!