Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos visszapillantó...

Elektromos visszapillantó tükör fixálása?

Figyelt kérdés

Az autómon, ami egy Peugeot 407, gyárilag becsukódnak-kinyitódnak a visszapillantó tükrök, az autó bezárása-kinyitáskor. Sokszor van úgy, hogy nem nyitódnak már ki rendesen a tükrök, ilyenkor kézzel rá kell segíteni. Csak már kicsit idegesítő, mikor 10.próbálkozásra sem nyitódnak rendesen...

Persze belülről próbálom kinyitni a tükröket gombbal, miután észrevettem, hogy kinyitáskor valamelyik (vagy mind2) nem nyitódott ki rendesen. Ilyenkor a gombbal becsukom, majd újra kinyitom. Szóval elég macerás.


Az érdekelne, hogy nincs-e valami otthoni megoldás erre, hogy fixek maradjanak a tükrök, miután egyszer beállítottam őket. Nincs szükségem a becsukódásra-kinyitódásra. Ki lehetne kötni a kábeleket vagy ezt a mechanikát onnan kiiktatni?



2022. júl. 22. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi van ha a tükörállítót valamelyik állítási pozicíóban hagyod. Ahho kollégának a VW konszernes Seatja tudta ezt, de csak egy bizonyos pozícióban forgatva az állító joyt.
2022. júl. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Megkeresed azt a vezetéket, ami a beforgatáshoz kell, és elvágod.
2022. júl. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Persze belülről próbálom kinyitni a tükröket gombbal, miután észrevettem, hogy kinyitáskor valamelyik (vagy mind2) nem nyitódott ki rendesen. "


- Az autó kinyitására gondoltam. Ha kizártam a kocsit (kulcscsal) a tükrök nyitódnak automatikusan addig, ameddig. Ezután ülök be, aztán belülről csukom-nyitom egy kis gombbal, amit magam felé kell húzni.


Köszönöm az eddigi válaszokat. Az elvágásra én is gondoltam. A tükörállítósat megpróbálom majd, de lefixálni ez sem fogja.

2022. júl. 22. 20:41
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Az nem jutott eszedbe hogy felhívj egy Peugeot szervizt?
2022. júl. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
16%
Nyitott helyzetben vágd el, és úgy marad.
2022. júl. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg van rá egy módszer, hogy ezt a funkciót ki lehessen kapcsolni. Esetleg a használati útmutatót bogarászd át és az autó computer-jét. Illetve az autóval kapcsolatos fórumokat is érdemes átnézni. Lehet viszont, hogy csak speciális olvasóval lehet átírni, ilyenkor szervízesekkel kell beszélni. Illetve meg is javíthatod a tükröket.
2022. aug. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!