Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek vizsgáltassam ki...

Szerintetek vizsgáltassam ki / van valami probléma a mozgáskoordinációmmal?

Figyelt kérdés
Elkezdtem a jogsi gyakorlati részét, 6.óránál tartok, az oktató már a 2. órában kivitt a forgalomba, majd az azt követő órákban cse*tetett hogy hogy ügyetlen vagyok ill nem talpraesett, (nem tudtam összehangolni a kormányzást a pedálozással ill tükrök nézésével, váltással). Szerintetek van esélyem megtanulni vezetni?

2022. júl. 23. 17:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

6 óra után nem megy hibátlanul az, amit még néha a több ezer órányi tapasztalattal rendelkezők is elhibáznak? Ja hát ez biztos valami komoly egészségügyi problémára vall. Fejlett stádiumú Huntington kór, szerintem ideje parcellát váltanod a helyi temetőben.


Mégis mire számítottál? Hogy majd 2 óra után Schumacher leszel és körrekordot döntesz a Hungaroringen? 6 óra az semmi. A nullával egyenlő. Sok tanuló még 20-30 óra után is lefullad. A vezetés egy kifejezetten komplex feladat, sokkal komplexebb, mint amivel az átlag 18-22 éves tanulók valaha megbirkoztak addigi életük során. Szóval ne várjál csodát. Nem egyszerű megtanulni vezetni, de a feladat 99%-a reflex. A reflexek kialakulásának idő kell, utána meg olyan egyszerűvé válik, hogy soha többé nem fogod megérteni, hogy miért tartott olyan sokáig megtanulni. Hát azért, mert nem a megtanulás tart sokáig, hanem a reflex kialakulása.

2022. júl. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem mellesleg, kedves oktatód lehet, ha nem mondja el, hogy ennyi gyakorlás után a tanulók többsége hasonló problémákkal küzd ami természetes, helyette megpróbálja azt a kevés önbizalmat is lerombolni.
2022. júl. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
eléggé félek is tőle, lehet váltás lesz...
2022. júl. 23. 18:23
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A yuotube-n, ha megkeresed a KRESZ TV csatornát, találsz két sorozatot is, ami komplett forgalmi oktátásról szól.

A regebbi szerintem a tanulságosabb, ami Alexával készült, vele is közúton kezdődik az oktatás, de egyáltalán nem azzal, hogy mindenre figyelni kell azonnal.

Ajánlom, nézd meg, bár az nem tanít meg a gezetésre, és persze, vágva is van, nincs minden a filmeken, de az érzékelhető, hogy kezdetben csak az autó kezelését gyakorilják, a tükröket, táblákat, a forgalom figyelését kezdetben az oktató végzi, ha a tanuló is érzékel valamit kintről, azért még meg is dicséri, mert az több, mint amit elvárt tőle.

Az oktatód problémás, nincs pedagógiai érzéke. Lehet szigorú az oktató, de az kontraproduktív, ha elveszi a tanuló önbizalmát.

2022. júl. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Kifogtál egy idióta oktatót (ez már abból nyilvánvaló, hogy 2. órán, hiányos képességekkel kivitt forgalomba). Ha lehet, tényleg válts minél hamarabb! Én anno kihúztam a rutinvizsgáig (akkor még volt) egy ilyen oktató mellett, aztán váltottam - hamarabb kellett volna.


Ha van türelmes családtag vagy barát, akivel tudsz gyakorolni egy kihalt parkolóban, akkor érdemes kimenni vele párszor. Tudod gyakorolni a kuplung kezelését, a parkolást, az pedig sokat számít!

2022. júl. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ennyiből nem lehet megmondani. Mit jelent, hogy nem tudod összehangolni?
2022. júl. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ha gázt kell adnom, és pl közben kuplungot engednem nem tudok figyelni a kormányzásra (pl.: padka felé kezd el menni az autó)
2022. júl. 23. 19:19
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

#5#

Az mostanság teljesen természetes, hogy nem rutinpályán kezdik az oktatást.

Nincs külön rutinvizsga, összevonták azt a forgalmi vizsgával, ott viszont nehezebb körülmények között kell bizonyítani, nem bólyák között.

Ezért az oktatók, a normálisak is, közúton kezdik a gyakorlásokat, lásd az ajánlott videón is.

Közúton, de nem nagy forgalomban.

A régi időket nehéz a mostanihoz hasonlítani hiába lenne most 15-20 órás rutinpálya gyakorlat, az nem jelent semmilyen előnyt azokkal szemben, akik kezdettől fogva forgalomban gyakorolnak.

Az viszont igaz, hogy az oktató fontos, és a leírtakból ítelve a kérdező nagyon gyenge, rossz oktatót kapott.

2022. júl. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#8: Tudom, hogy most már nincs külön rutin, de ezzel együtt egészen hibásnak tartom, hogy olyan tanulókkal menjenek ki forgalomba (akár csak nem nagy forgalomba), akik még a pedálokat és a váltót sem képesek reflexszerűen kezelni. Nekik a forgalom csak extra stressz, nem tudják, hová is kapjanak, plusz még balesetveszélyes is. Igenis el kéne tölteni 6-8-10 órát ha nem is kijelölt rutinpályán, de legalább kihalt parkolóban, amíg a tanulóban kialakulnak a reflexek és tud majd a forgalomban is figyelni az őt körülvevő, változó helyzetekre.


Kedves kérdező, hidd el, ki fognak majd alakulni a reflexek, amikor már nem kell a kuplung felengedésére figyelned, hanem megy magától! Ha belegondolsz, egy kilincset lenyomva is érzed, mikor enged - ugyanilyen a kuplung is. Csak életedben már negyvenezerszer nyomtál le kilincset, kuplungot meg hatvanszor. A kétszázadiknál már érezni fogod, hidd el! :)

2022. júl. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

#7: hát eléggé akkor... De még nem reménytelen, gyakorolni kell. Ezek szerint pl nem tudsz kanyarodás közben pl. váltani?


#6

2022. júl. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!