Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson Amal 16 karburátor?

Krómgyűrű kérdése:

Simson Amal 16 karburátor?

Figyelt kérdés

Van egy Simsonom, rajta egy utángyártott BVF karburátor. Azt tapasztaltam mostanában, hogy el-el állítódik az alapjárat. Valamikor magas, valamikor iszonyúan alacsony és gyakran ingadozik. Menet közben nem venni észre változást.

A motoron most lettek szimeringek cserélve, szóval nem hinném, hogy fals levegőt szívna.


Néztem egy másik alternatívát, méghozzá egy modernebb karburátort, AMAL 16.

Ez mennyire megbízható karburátor? Sokat kell rajta módosítani, hogy felszerelhető legyen a Simsonra?

Milyen vele a motor működése?



2022. júl. 25. 08:25
 1/3 anonim ***** válasza:

a felerősítési pontoknak kell tizedre stimmelni..a többi már ujjgyakorlat.


Beírod a gúgliba a mostani, és az amal nevét, látsz egy robbantott rajzot..abból sok mindent megtudsz ami kell.

2022. júl. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pedig lehet hogy fals levegőt szív, az sose biztos hogy jó a szimmering.
2022. júl. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Önmagában az AMAL a simsonhoz vam tervezve, szóval nem igazán kell módosítani rajta. Olyasmit láttam, hogy talán egy kicsit rövidebb bowden kell valamelyikből (gáz vagy hidegindító) de ezenkívül semmi más.


Tapasztalatom nincs vele még egyenlőre, én is gondolkodom egy hasonló beszerzésén egyéb problémák miatt (ovális a torok egy korábbi deformálódást követően a gyárin) amit tudok mondani, hogy mindenki más ajánlja akinek van. Állításuk szerint sokkal egyszerűbb alapjáratot állítani, stabilabb a motor működése és az alapjárat is, na meg ráadásul üzemanyagtakarékossági szempontból is egészen jó (nem folyik az úszóház oldalán ki semmi) én mindenképp ajánlom ha van rá keret meg igény.

2022. júl. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!